Samsung inwestuje 2 mld dolarów w fabrykę, która wyprodukuje procesory 14 nm

Samsung planuje zbudować nową linię produkcyjną procesorów do zastosowań mobilnych z wykorzystaniem zaawansowanych technologii 20- i 14-nanometrów.
Samsung buduje linię do produkcji nowych półprzewodników

Samsung buduje linię do produkcji nowych półprzewodników

Samsung zainwestuje 2,25 bln wonów koreańskich w budowę nowej linii, która rozpocznie się w tym miesiącu i ma zostać ukończona pod koniec 2013 r.

Nowa linia będzie produkować głównie zaawansowane procesory do zastosowań mobilnych na waflach 300-milimetrowych w 20- i 14-nanometrowych procesach technologicznych. Wraz z liniami 9 i 14, które wcześniej w tym roku zostały przestawione na produkcję systemowych układów scalonych, nowa linia pomoże zaspokoić rosnący popyt na inteligentne rozwiązania mobilne.

Za sprawą nowych inwestycji, w tym linii 16 oddanej do użytku w Hwaseong we wrześniu zeszłego roku oraz planów zbudowania nowej fabryki układów NAND Flash w Xi’an w Chinach, Samsung zamierza zbalansować swoją globalną produkcję półprzewodników.

Według prognoz firmy Gartner, popyt na systemowe układy półprzewodnikowe do smartfonów i tabletów wzrośnie o ponad 20%, od 23,4 mld dol. w 2011 r. do 59,4 mld dol. w 2016 r.

0
Źródło: Samsung
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.