SanDisk przedstawia nowe pamięci flash

Firma przedstawiła nową linię kluczy USB nazwaną Cruzer i tylko jeden model posiada interfejs USB 3.0.

SanDisk Extreme

Klucz z obsługą USB 3.0, w wersjach 16, 32 i 64 GB i w cenach od 65 (220zł) do 160 dolarów (542zł). Maksymalna prędkość tego klucza to 190 MBps, producent zapewnia, że dzięki nowemu standardowi będzie można przesłać pliki o rozmiarach 3GB w ciągu 20 sekund, a 40GB nie powinno zająć więcej niż 4 min. Według niektórych analityków, urządzenia wspierające nowy standard w 2014 powinny przekroczyć magiczną liczbę 1 miliarda.

Cruzer Glide

Konkretnie model 128GB w cenie 250 dolarów (850zł). Zasmuciła nas informacja, że wszystkie modele z serii Cruzer korzystają wciąż z USB 2.0. Nie wiadomo jaką dokładnie cenę będzie miał ten klucz, ale w można dostać tańsze pendrive’y z taką samą pojemnością i obsługą USB 3.0.

Cruzer Facet

Ten klucz ma być ładny i trochę pojemny. Modele mają pojemności 4, 8, 16 i 32 GB, a mają być dostępne w cenach od 33 (110zł) do 85 dolarów (285zł).

Cruzer Pop

Ostatni z nowych kluczy USB, w takich samych pojemnościach i cenach jak poprzedni model. Wyróżnia się ciekawym wzornictwem oraz tym żeby dostać się do wejścia USB musimy „złamać” obudowę.

Wszystkie pamięci flash posiadają oprogramowanie SecureAccess, które ochroni nasze dane przed nieautoryzowanym dostępem oraz 2GB kopii zapasowej w chmurzę. Produkty SanDisk znane są z dobrej wytrzymałości i niezłych szybkości transferu. Jednak zostaliśmy nie pocieszeni, że tylko jeden model otrzymał nowy interfejs USB.

Wszystkie ceny podane w złotówkach są przeliczone według aktualnego kursu, produkty dostępne w Polsce mogą mieć inną cenę.