Streaming zyskuje nowych partnerów

Dużo się od tamtego czasu zmieniło, podczas konferencji E3 dwóch największych producentów telewizorów i urządzeń mobilnych, LG będzie wspierać OnLive, a Samsung platformę Gaikai. Tak więc już za niedługi czas będziemy mogli spokojnie pograć w najnowsze gry na telewizorach, a może i nawet na innych urządzeniach.

Na pewno znacznie to przyśpieszy wprowadzenie tych usług do naszego kraju i poprawę jakości przesyłanych pakietów. Jak już wspominałem ciągle brakuje serwerowni mieszczących się przynajmniej u naszych zachodnich sąsiadów, a najlepiej gdyby pojawiły się w Polsce. Zdecydowanie łatwiej będzie zaadoptować się platformie OnLive ponieważ stworzyli oni już pady, które umożliwiają bezproblemową rozrywkę na każdym niemalże urządzeniu. W przypadku platformy Gaikai sprawa wygląda trochę inaczej, jak na razie wszystkie gry to tylko dema, a odpalane są w przeglądarce, a nie na osobnym kliencie. Jednak Gaikai już teraz zyskał sobie szerokie grono partnerów m.in. CD Projekt Red, GOG, Origin, Nvidia, Paradox, Sega THQ, Ubisoft, 2K Games, THQ, WB Games, Adobe, Capcom, City Interactive, Deep Silver, EA i wiele innych. Nie wiadomo, kto będzie miał większą szanse na zdobycie rynku europejskiego, a co za tym idzie polskiego, ale im większa konkurencja tym lepsze usługi i niższe koszty.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.