Strumieniowanie filmów HD, router, osobista chmura i kopie zapasowe w jednym urządzeniu

Przedstawiam wam nową rodzinę dwupasmowych routerów My Net z techniką priorytetyzowania w czasie rzeczywistym FasTrack, która przyśpiesza przesyłanie filmów i gry sieciowe.

Firma Western Digital zaprezentowała dziś pierwszą serię własnych produktów do tworzenia sieci domowej typu Connected Home. Nowe urządzenia o nazwie My Net zostały zaprojektowane z myślą o wygodzie obsługi, usprawnieniu przesyłania filmów w wysokiej rozdzielczości i zwiększeniu płynności gier sieciowych. Większa wydajność transmisji danych w sieci została osiągnięta dzięki technice FasTrack firmy WD, która natychmiastowo wykrywa przesył danych związanych z usługami rozrywki w sieci lokalnej, a następnie nadaje im priorytet i przekierowuje je do stosownych urządzeń, takich jak konsole do gier, odtwarzacze multimedialne, inteligentne telewizory, tablety, smartfony czy komputery.

„Lawinowo wzrasta liczba osób, które oglądają filmy w domu, grają czy przeglądają strony WWW na iPadach, iPhone’ach, konsolach Xbox i podobnych urządzeniach, coraz bardziej obciążając domową sieć”, twierdzi Jim Welsz, wicedyrektor generalny ds. produktów marki WD oraz elektroniki konsumenckiej. „Podczas prac nad domowymi produktami sieciowymi, jakimi są odtwarzacze multimedialne WD TV oraz urządzenia do obsługi chmury osobistej zauważyliśmy, że wielu użytkowników miewa problemy z przeciążonymi domowymi sieciami bezprzewodowymi. Chcemy rozwiązać tę sytuację. Dlatego wkraczamy na rynek z nowymi produktami do domowych sieci bezprzewodowych, które będą doskonale współpracować z pozostałymi urządzeniami naszej firmy, a także zwiększą wygodę korzystania z tych urządzeń w sieci domowej”.

Według ostatnich badań firm Nielsen i NM Incite – U.S. Digital Consumer Report – w czwartym kwartale 2011 r. co trzeci konsument obejrzał film lub serial strumieniowany przez Internet, korzystając z takich serwisów, jak Netflix lub Hulu Plus. Obserwujemy nowe kierunki rozwoju rozrywki domowej i nowe sposoby korzystania z Internetu. Nieustannie rośnie popularność usług strumieniowania wideo przez Internet, gier sieciowych i rozmów wideo oraz tabletów, smartfonów i innych urządzeń korzystających z sieci domowej.

Routery My Net są przeznaczone do pracy w takiej sieci. To pierwsza linia domowych urządzeń sieciowych, w której wszystkie modele obsługują dwa pasma transmisji i standard 802.11n. Każdy z nich zawiera też technikę optymalizacji ruchu sieciowego FasTrack, która została stworzona przez firmę WD. FasTrack rozpoznaje i automatycznie nadaje priorytet strumieniom danych popularnych usług internetowych, takich jak Netflix, Hulu Plus, VUDU, YouTube, Xbox LIVE, czy Skype. Dzięki tej technice przesył głosu lub materiałów wideo, również tych w jakości Full HD (1080P), ma być płynny i bez zacięć. Dzięki analizie w czasie rzeczywistym, funkcja automatycznego rezerwowania przepustowości dla usług rozrywki ma sprawić, że wszystkie urządzenia odbiorcze podłączone do routera My Net będą pracować bez zakłóceń.

Interfejs użytkownika umożliwia szybkie skonfigurowanie routera przez sieć przewodową lub bezprzewodową. Czynności konfiguracji można wykonać za pomocą dowolnego urządzenia mobilnego, takiego jak iPad, czy też komputer PC lub Mac. Routery My Net udostępniają również szereg narzędzi dla zaawansowanych użytkowników. Dołączone do urządzeń narzędzie My Net Dashboard ułatwia dostosowywanie, monitorowanie lub modyfikowanie ustawień sieci domowej. Za jego pomocą można bezproblemowo dostosować ustawienia ochrony rodzicielskiej, zabezpieczenia połączenia internetowego, nazwę i hasło punktu dostępowego, ustawienia drukarki i skanera, czy też odwzorowania napędów magazynowych. Wszystkie te czynności są dostępne w jednym widoku, który jest wyjątkowo prosty w obsłudze.

Routery MyNet mogą pełnić funkcję centralnego punktu magazynowania plików i kopii zapasowych. Urządzenia MyNet zapewniają również użytkownikom możliwość utworzenia osobistej chmury do przechowywania i udostępniania plików multimedialnych. Uniwersalny router WD My Net N900 Central, ze zintegrowanym dyskiem twardym o pojemności 1 lub 2 TB, umożliwia zdalny dostęp do jego zasobów z dowolnego komputera, poprzez stronę internetową www.WD2go.com, a także z urządzenia mobilnego, poprzez mobilne aplikacje firmy WD dla urządzeń iPad, iPhone, iPod touch, oraz dla smartfonów i tabletów z systemem Android.

My Net N900 Central to również system do automatycznego i bezprzewodowego tworzenia kopii zapasowych. Użytkownicy komputerów Mac wykorzystają w tym celu funkcję Apple Time Machine, a dla użytkowników systemów Windows dołączono oprogramowanie WD SmartWare, umożliwiające także nawiązanie bezpośredniego połączenia z zewnętrznymi dyskami twardymi WD, ktore współpracują z tym rozwiązaniem.

0
Źródło: WD
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.