Surface to niesamowity tablet prosto od Microsoftu!

Wiemy już jaką tajemnicę skrywał Microsoft na dzisiejszą konferencję. Gigant zaprezentował swój własny tablet z systemem Windows 8, który ma pokonać jak dotąd "niezniszczalnego" iPada. Co na to partnerzy OEM?

Microsoft znany jest z sukcesów na polu sprzętowych. Produkuje znakomite myszki, klawiatury, a jego konsola do gier odniosła oszałamiający sukces. Dziś jednak wkroczył na zupełnie nowy rynek. Tablet Microsoft Surface z Windows 8 ma zmiażdżyć konkurencję. Ile razy słyszeliśmy te obietnice? Trzeba jednak przyznać, że zapowiada się bardzo, bardzo ciekawie.

Tablet pojawi się w dwóch wersjach: z Windows RT i procesorem Nvidii, oraz Windows 8 Pro z procesorem Intela. Jego wydajność ma być porównywalna do najlepszych Ultrabooków na rynku.

Tablet ma wykorzystywać wszystkie zalety Windows 8 i vice versa. Dokładnie tak, jak iPad. Urządzenie jest bardzo cienkie, raptem 9,3 mm grubości w wersji z Windows RT i 13,8 mm w wersji z Windows 8 Pro. Posiada pełnowymiarowy port USB 2.0 w wersji z Windows RT lub USB 3.0 w wersji z Windows 8 Pro, magnezową obudowę VaporMg i waży 676 gram w wersji z Windows RT lub 903 gram w wersji z Windows 8 Pro.

Z tyłu obudowy zainstalowany jest… otwierający się stojak, pozwalający położyć tablet na stole. 10,6-calowy ekran pracujący w rozdzielczości Full HD (wersja z Windows RT „tylko” HD) chroniony jest szkłem Gorilla Glass 2. System chłodzenia został zaprojektowany tak, by nie przeszkadzał użytkownikowi w żaden sposób: tablet można trzymać chwytając go rękami w dowolnym miejscu. Nie zabrakło kamery do wideorozmów oraz aparatu cyfrowego, zamontowanego tak, by mógł wykonywać zdjęcia i nagrywać filmy nawet wtedy, gdy tablet jest pochylony stojąc na stojaku. Dostępny jest też slot na karty pamięci i port HDMI lub DisplayPort (w zależności od wersji). Całość prezentuje się zjawiskowo i wygląda na wyjątkowo dopracowany produkt.

Znakomitym pomysłem jest za to dołączone etui. Działa ono podobnie jak to z iPada (magnetyczny „zamek”, dzięki czemu przylega do tabletu), ale ma jedną, wielką przewagę: pełni też rolę rozwijanej klawiatury multi-touch! Dla wybrednych, do kupienia będzie również mechaniczna klawiatura. Tablet będzie można wykorzystywać również za pomocą rysika (rozdzielczość 600 dpi), który będzie umieszczony z boku urządzenia, przytwierdzony magnetycznie

Urządzenie ma być dostępne w w 32- i 64-gigabajtowych edycjach w wersji z Windows RT. Wersja z Windows 8 Pro dostępna będzie w 64- i 128-gigabajtowej edycji. Cena tabletu z Windows RT „ma być porównywalna do innych tabletów z procesorami ARM”. Cena wersji z Windows 8 Pro „porównywalna do cen Ultrabooków”.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.