Android 4.1 zamiast MeeGo w Nokii N9

Użytkownicy N9 mogli być ostatnio w niezbyt dobrym humorze. Ich świetny telefon być może właśnie stracił funkcję aktualizacji – ale jest nadzieja w Androidzie.

Z aktualizacją N9 był problem już w momencie premiery telefonu, kiedy Nokia zapowiedziała, że MeeGo to jednorazowy „wybryk”. Firma jednak obiecała użytkownikom aktualizacje. Po tym gdy pojawiła się wersja 1.2 i wielu sądziło, że to wszystko, co Nokia ma do powiedzenia w sprawie tego systemu i skupi się na Windows Phone. Mimo tego użytkownicy otrzymali aktualizację oznaczoną symbolem 1.3. W teorii świetnie, gdyby nie kolejna informacja, że ekipa od MeeGo już nie pracuje w Nokii.

Dlatego kolejne aktualizacje N9 stoją pod dużym znakiem zapytania. Mimo wszystko użytkownicy MeeGo nie powinni załamywać rąk. Są potwierdzone informacje, że na N9 będzie można zainstalować Androida 4.1 – Jelly Bean. Świadczy o tym zdjęcie zamieszczone na Twitterze

przez Alexeya Roslyakova

, który pracuje nad portem Jelly Bean na N9.

Warto przypomnieć, że Nokia N9 już teraz radzi sobie z obsługą Androida, ale w wersji 4.0. Niestety nie działają na nim wszystkie funkcje telefonu – pozostaje mieć nadzieje, że Jelly Bean poradzi sobie lepiej z obsługą wszystkich komponentów urządzenia. Jednak póki co jeszcze nigdzie nie pojawił się ROM do pobrania.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.