BenQ LR100: kompaktowy aparat Full HD z funkcją Watercolor

BenQ zaprezentował najnowszy model LR100 - aparat cyfrowy z serii małych i kompaktowych. Aparat ma sensor optyczny 14 Mpikseli, 5-krotny zoom optyczny, możliwość rejestracji filmów w rozdzielczości Full HD – 1080p oraz ciekawe funkcję miedzy innymi Watercolor, Smile Catach, Panorama i wiele innych.

Pod względem łatwości obsługi nowy BenQ LR100 powinien spełnić oczekiwania użytkowników. Funkcja Watercolor to nowość wprowadzona przez BenQ w modelu RL100. Jego cechą jest tworzenie efektownych zdjęć bardzo plastycznych, przypominających w formie rysunek z tym, że kontury oraz wypełnienie obiektów zachowują kolory. Ta ciekawa funkcja pozwala na tworzenie zdjęć w pełni artystycznych a jednocześnie pełnych uroku i ciekawych efektów końcowych.

BenQ zaimplementował w tym modelu również wcześniejsze funkcje tj. Panorama – funkcja ułatwia tworzenie panoramicznych fotografii seryjnych. Smile Catch – to z kolei możliwość zrobienia zdjęć portretowych w momencie kiedy fotografowana osoba lub osoby uśmiechają się. BenQ LR100 pozwala na wykonywanie zdjęć seryjnych, naciśnięcie w migawki w ciągu sekundy rejestruje sekwencję do 7. zdjęć jedno po drugim.

Do pozostałych cech LR100, które warto wymienić należą funkcje: Slow Motion Recording, Movie Edit, Beauty Enhancer oraz HDR. Aparat może również rejestrować filmy w rozdzielczości do 1080p, wyposażony jest w wyświetlacz LCD o przekątnej 2,7″ 230 000 pikseli, obiektyw z przysłoną F=3.2(W) – 6.4 (T), funkcję zdjęć Macro od 5 cm. Zdjęcia można wykonywać również warunkach przy niskim oświetleniu z czułością ISO6400.

BenQ LR100 dostępny będzie w Polsce od lipca 2012 roku w sugerowanej cenie detalicznej 399 zł (z VAT). Gwarancja 2 lata door-to-door.

0
Źródło: BenQ
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.