Galaxy S III z najlepszym czasem pracy na baterii?

Tym razem ciekawa infografikę przygotowała ekipa Which.co.uk, która mówi nieco na temat czasu pracy na baterii w przypadku popularnych smartfonów.

Test dotyczy tylko i wyłącznie rozmów telefonicznych – oznacza to, że w przypadku surfowania po Sieci Galaxy może nie być już tak doskonały. Nie wierzymy, że tak gigantyczny ekran AMOLED jest wyjątkowo energooszczędny. Jednak w przypadku rozmów telefonicznych możliwości Galaxy S III robią wrażenie.

Średni czas pracy na baterii 101 przetestowanych smartfonów to 315 minut. Nieco wyżej jest najnowszy iPhone 4S, przez który można rozmawiać aż 467 minut. Jeszcze lepszy wynik zanotował HTC One X – 635 minut. Jednak to wszystko jest niczym przy możliwościach najnowszego Samsunga.

Wg pomiarów

przez Galaxy S III można rozmawiać nawet 726 minut.

Przypominamy, że Galaxy S III jest wyposażony w baterię o pojemności 2100 mAh. HTC One X – 1800 mAh. W Apple iPhone 4S znajduje się bateria 1432 mAh, ale ten telefon ma znacznie mniejszy wyświetlacz. Nie zmienia to faktu, że gdy szukacie nowoczesnego telefonu, który będzie działał dłużej niż jeden dzień, wybór jest jeden. To Motorola RAZR MAXX z ogniwem 3300 mAh. Póki co nikt tego nie przebił.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.