Garmin Swim – zegarek dla amatorów pływania

Garmin Swim policzy wszystko to, co do tej pory trzeba było liczyć w pamięci. Intuicyjny interfejs składa się z 6 przycisków, co daje prosty i szybki dostęp do potrzebnych funkcji.

„Projekt Garmin Swim powstał przez połączenie naszego zamiłowania do pływania z wieloletnim doświadczeniem i wiedzą zdobytymi przy produktach fitness” — mówi Jakub Szałamacha, Marketing Manager, Garmin Polska.

„Nie trzeba już liczyć basenów, można liczyć na zegarek Garmin, który spełni specyficzne wymagania treningowe wszystkich amatorów pływania i pomoże poprawić zarówno wyniki jak i technikę”.

Garmin Swim jest gotowy do użycia od razu po wyjęciu z pudełka – wystarczy podać długość basenu, na którym pływamy i rozpocząć trening. Opływowa konstrukcja zegarka umożliwia swobodne ruchy ramion i nie powinna ograniczać prędkości pływania. Bateria Garmin Swim wytrzymuje cały rok i bez problemu można ją wymienić samodzielnie, bez potrzeby korzystania ze specjalistycznego serwisu.

Z Garmin Swim na nadgarstku amatorzy pływania mogą skupić się na technice zamiast liczyć w myślach przepłynięte baseny. Zegarek automatycznie analizuje styl pływania, śledzi długości, liczy wymachy, dystans, tempo i inne. Tylko kilkoma naciśnięciami pływacy mogą zapisywać wykonywane ćwiczenia czy wykonywać serie treningowe na czas bez potrzeby ciągłego spoglądania na basenowy zegar.

Garmin Swim umożliwia także wyliczenie punktacji SWOLF – czasu przepłynięcia pojedynczej długości basenu oraz cykli ruchów ramion na tym dystansie. Ułatwia to analizę i planowanie zwiększenia efektywności pływania.

Garmin Swim może być również wykorzystywany na co dzień jako zwykły zegarek, motywując jednocześnie do osiągania kolejnych celów pływackich. Poniżej informacji o godzinie Garmin Swim wyświetla tygodniowy przepłynięty dystans. Zegarek umożliwia zaprogramowanie dwóch stref czasowych i ustawienie budzika – koniec z porannymi wymówkami i nie wstawaniem na trening w basenie.

Po zakończeniu ćwiczeń dane treningowe można przesłać na platformę Garmin Connect (http://connect.garmin.com), umożliwiającą bezpłatną analizę. Pływacy mogą przeglądać swoje treningi, śledzić podsumowania, ustalać nowe cele, dzielić się doświadczeniami i danymi treningowymi z trenerami, przyjaciółmi i rodziną. Garmin Connect to platforma społecznościowa, gromadząca miliony użytkowników z całego świata, którzy zarejestrowali już ponad 2 miliardy przebiegniętych, przepłyniętych lub przejechanych na rowerze mil! Dzięki bezprzewodowej technologii ANT+ i wtyczki USB dołączanej do Garmin Swim, dane treningowe są automatycznie przesyłane do komputera, gdy znajdą się w jego zasięgu. Garmin Connect jest kompatybilny z komputerami Mac oraz z systemem Windows.

Zegarek dostępny będzie w sprzedaży w lipcu 2012 w sugerowanej cenie detalicznej 149 euro.

0
Źródło: Garmin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.