Nadchodzi CyanogenMod 10 bazujący na Jelly Bean

Twórcy modyfikacji CyanogenMod bazującej na oryginalnym Androidzie (wizualnie praktycznie brak różnic) wydali pierwsze oświadczenie w sprawie wersji 4.1 Jelly Bean.

Dowiadujemy się m.in., że Android 4.1 Jelly Bean przyjmie w wydaniu CynogenMod przyjmie numer 10. Ponadto, jeżeli twój telefon ma 512 MB RAM i jest obecnie obsługiwany przez CyanogenMod 9 – powinien również udźwignąć najnowszą wersję Androida.

Ponadto CyanogenMod 10 pojawi się znacznie szybciej, niż CyanogenMod 9. Przypomnijmy, że CM9 jeszcze się nie pojawił w wersji stabilnej (ale jest już RC1), choć Android 4.0 zadebiutował jeszcze rok temu. Tak duży poślizg wynika z olbrzymich różnic pomiędzy Androidem 2.3, a 4.0 i twórcy CyanogenMod zdecydowali się przepisać większość własnego kodu. Jednak dzięki temu proces przejścia z Androida 4.0 na 4.1 powinien być znacznie prostszy.

Choć twórcy wciąż nie wiedzą jakich dokładnie zmian będą musieli dokonać (wciąż brak źródeł), obstawiają że będzie to launcher, lockscreen i tematy. Ponadto dodają, że obecnie celem nr 1 jest ukończenie prac na CyanogenMod 9.0.0. Po tym etapie prace będą trwały już tylko przy CM7 (Android 2.3) oraz CM10 (Android 4.1). Pełna treść wiadomości od twórców CM

dostępna jest tutaj

.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.