Nadchodzi CyanogenMod 10 bazujący na Jelly Bean

Jeżeli twój telefon ma przynajmniej 512 MB RAM, prawdopodobnie będzie się dało na nim uruchomić Androida 4.1.

Dowiadujemy się m.in., że Android 4.1 Jelly Bean przyjmie w wydaniu CynogenMod przyjmie numer 10. Ponadto, jeżeli twój telefon ma 512 MB RAM i jest obecnie obsługiwany przez CyanogenMod 9 – powinien również udźwignąć najnowszą wersję Androida.

Ponadto CyanogenMod 10 pojawi się znacznie szybciej, niż CyanogenMod 9. Przypomnijmy, że CM9 jeszcze się nie pojawił w wersji stabilnej (ale jest już RC1), choć Android 4.0 zadebiutował jeszcze rok temu. Tak duży poślizg wynika z olbrzymich różnic pomiędzy Androidem 2.3, a 4.0 i twórcy CyanogenMod zdecydowali się przepisać większość własnego kodu. Jednak dzięki temu proces przejścia z Androida 4.0 na 4.1 powinien być znacznie prostszy.

Choć twórcy wciąż nie wiedzą jakich dokładnie zmian będą musieli dokonać (wciąż brak źródeł), obstawiają że będzie to launcher, lockscreen i tematy. Ponadto dodają, że obecnie celem nr 1 jest ukończenie prac na CyanogenMod 9.0.0. Po tym etapie prace będą trwały już tylko przy CM7 (Android 2.3) oraz CM10 (Android 4.1). Pełna treść wiadomości od twórców CM

dostępna jest tutaj

.