Nokia Lumia poradziła sobie lepiej, niż pierwszy iPhone

Dużo mówi się o tym jak to linia smartfonów Lumia rozczarowała Nokię i jej inwestorów. Jak dotąd sprzedano tylko cztery miliony urządzeń linii Lumia. Jak się okazuje, to lepiej niż... iPhone.
Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 800

Nokia Lumia to nowy gracz na rynku, odrodzona Nokia ze świeżą platforma Windows Phone. Niestety, nie podbiła rynku. Nokia sprzedała raptem cztery miliony smartfonów Lumia. Tyle że, jak się okazuje, to lepszy wynik niż pierwszego iPhone’a.

Według firmy analitycznej Strategy Analytics, od czasu ostatniego sprawozdania Nokii, udało się sprzedać jeszcze niecałe trzy miliony urządzeń, co by oznaczało, że na rynku w przeciągu trzech kwartałów wprowadzono 6,9 miliona smartfonów Lumia. Dla porównania, Apple sprzedał 3,7 miliona iPhone’ów w pierwszych trzech kwartałach sprzedaży, a Samsung sprzedał 1,3 miliona swoich pierwszych urządzeń z Androidem w pierwszych trzech kwartałach od wprowadzenia pierwszych egzemplarzy do sprzedaży.

Problem w tym, że rynek się zmienił. To nie 2007, a 2012 rok. Konsumenci chętniej kupują smartfony i mają większy wybór. A Nokia z Windows Phone 8 najprawdopodobniej będzie musiała stawić czoła iPhone’owi 5. Nie wygląda to dobrze, ale też nie jest tak źle, jak niektórym się wydaje…

0
Źródło: Strategy Analytics
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.