Nowy Maximus z rewolucyjnym chłodzeniem

Pierwsze co wam pokażemy to płyta główna chyba jedna z niewielu, jeżeli nie jedyna dedykowana tylko fanom chłodzenia wodnego i przy okazji graczom.

Ten model, jak większość „tych” lepszych pochodzi z serii ROG – Republic Of Gamers co na pewno będzie wiązało się z wydaniem dodatkowych złotówek za samą markę. W specyfikacji każdy znajdzie coś dla siebie.

Jest Socket 1155 w który wsadzimy jeden z najnowszych procesorów od Intela, 4 sloty na aż do 32 GB pamięci DDR3 z maksymalnym taktowaniem 2800 MHz. Nie możemy zrozumieć tylko w jakim celu na pokładzie znajdziemy zintegrowaną kartę graficzną, ale do odtwarzania filmów przez DisplayPort z maksymalną rozdzielczością 2560 x 1600 @ 60 Hz powinno wystarczyć.

Jednak idąc dalej spotykają nas kolejne niespodzianki, podłączymy 3 karty graficzne od AMD lub Nvidii, ale nie możemy wtedy liczyć na pełną szybkość slotów PCIe, troszkę mało to rozsądne.

Portów SATA jest pod dostatkiem, kontroler Intela zamieszczonym w chipsecie Z77 zarządza dwoma SATA 6GB/s, dwoma 3GB/s, jednym eSATA 3GB/s i jednym mini-SATA 3BG/s. Dodatkowo zintegrowany jest kontroler na 4 wejścia SATA 6GB/s, który obsłuży jedynie dyski HDD.

Na płycie znajdziemy mPCIe Combo, które posiada obsługę Wi-Fi 802.11 a/b/g/n na pasmach 2.4/5 GHz oraz Bluetooth w wersjach V4.0 i V3.0+HS, za połączenie z internetem będzie odpowiadać Gigabitowy kontroler od Intela.

Dźwięk płynący z komputera zbudowanego na bazie tej płyty powinien być nieskazitelny, ASUS poprowadził osobną ścieżkę na PCB, tak żeby nie powstawały jakiekolwiek zakłócenia. Wejść USB też nie powinno zabraknąć, 6 USB 3.0 i 8 USB 2.0.

Cena ok. 1200zł z pewnością odstraszy większość normalnych pecetowców.

Czekamy na więcej nowych produktów z serii Fusion Thermo.