Nowy Office 2013 za darmo! Pobierz go już teraz

Microsoft udostępnia wersję Customer Preview swojego nowego pakietu biurowego, który ma być prawdziwą rewolucją, zwłaszcza dla tabletów.
Odmieniony Office 2013, przyjazny dla dotyku

Odmieniony Office 2013, przyjazny dla dotyku

Pod adresem office.com/preview dostępna jest wersja Customer Preview nowego pakietu Microsoft Office. Nowe wydanie cechuje się intuicyjnym interfejsem, który reaguje na dotyk, rysik, mysz i klawiaturę na wszystkich nowych urządzeniach Windows, łącznie z tabletami. Office ma teraz charakter społecznościowy, obsługuje współczesne scenariusze czytania, sporządzania notatek, spotkań oraz komunikacji i będzie dostarczany subskrybentom jako zawsze aktualna usługa chmurowa.

Office w Windows 8

 • Dotyk wszędzie. Office reaguje na dotyk równie naturalnie, jak na klawiaturę i mysz. Steruj aplikacją i pracuj na niej przy pomocy gestów. Dodawaj nową treść i uzyskuj dostęp do funkcji jednym dotknięciem palca.
 • Pismo odręczne.Używaj rysika do tworzenia treści, sporządzania notatek i uruchamiania funkcji. Pisz ręcznie wiadomości e-mail i przekształcaj je automatycznie w elektroniczny tekst. Używaj rysika jako wskaźnika laserowego podczas prezentacji. Koloruj treść i łatwo wymazuj pomyłki.
 • Nowe aplikacje Windows 8.OneNote i Lync to pierwsze aplikacje Office w stylu Windows 8. Na tabletach steruje się nimi przede wszystkim dotykiem. Nowe radialne menu w OneNote ułatwia dostęp do funkcji dotknięciem palca.
 • Dołączony do Windows RT. Office 2013 RT dla użytkowników domowych i uczniów z nowymi wersjami aplikacji Word, Excel, PowerPoint i OneNote będzie dołączany do urządzeń Windows 8 opartych na architekturze ARM, w tym do Microsoft Surface.

Office w chmurze

 • SkyDrive. Office domyślnie zapisuje dokumenty w usłudze SkyDrive, więc treść zawsze jest dostępna na tablecie, komputerze PC i telefonie. Dokumenty są również dostępne w trybie offline i synchronizują się po ponownym połączeniu z siecią.
 • Mobilność. Po zarejestrowaniu się w Office Twoje osobiste ustawienia, łącznie z ostatnio używanymi plikami, szablonami, a nawet słownikiem niestandardowym, są dostępne na praktycznie wszystkich urządzeniach. Office zapamiętuje nawet, gdzie przerwałeś pracę i pozwala jednym kliknięciem wrócić bezpośrednio w to miejsce.
 • Office na żądanie. Subskrypcja zapewnia Ci dostęp do Office nawet wtedy, gdy jesteś z dala od swojego komputera, przesyłając w pełni funkcjonalne aplikacje do dowolnego komputera Windows z połączeniem internetowym.
 • Nowe usługi w subskrypcji. Nowy Office jest dostępny w subskrypcji jako usługa chmurowa. Jako subskrybenci, klienci automatycznie otrzymują przyszłe aktualizacje oraz ekscytujące usługi chmurowe, w tym bezpłatne minuty Skype i dodatkowe miejsce na dane w SkyDrive. Subskrybenci są uprawnieni do wielu instalacji dla wszystkich członków rodziny i na wszystkich swoich urządzeniach.

Office społecznościowy

 • Yammer. Yammer to bezpieczna, prywatna sieć społecznościowa dla firm. Możesz zapisać się za darmo i natychmiast zacząć korzystać z usług społecznościowych. Yammer oferuje integrację z SharePoint i Microsoft Dynamics.
 • Zawsze w kontakcie. Zobacz statusy ludzi, zespołów, śledź dokumenty i witryny w SharePoint. Oglądaj i osadzaj zdjęcia, wideo i dokumenty Office w swoich strumieniach aktywności, aby być na bieżąco i informować swoich kolegów.
 • Karty osób. Zyskaj zintegrowany widok swoich kontaktów we wszystkich programach Office. Karta osoby zawiera informacje o obecności wraz ze zdjęciami, aktualizacjami statusu, informacjami kontaktowym i strumieniami aktywności z kont na Facebooku i LinkedIn.
 • Skype. Nowy Office zawiera Skype. Jako subskrybent co miesiąc zyskujesz 60 darmowych minut Skype. Zintegruj kontakty Skype z programem Lync i dzwoń do nich lub przekazuj wiadomości błyskawiczne.

Nowe scenariusze w Office

 • Cyfrowe notatki. Przechowuj notatki w chmurze i czytaj je na wszystkich urządzeniach dzięki OneNote. Pisz w sposób, który wydaje Ci się najbardziej naturalny – dotykowo, rysikiem lub na klawiaturze. Możesz też używać wszystkich tych technik na przemian.
 • Czytanie i znakowanie. Tryb czytania w Wordzie to nowoczesna i intuicyjna funkcja, która automatycznie dostosowuje się do dużych i małych ekranów. Zwiększaj i zmniejszaj treść, osadzaj wideo w dokumentach, przeglądaj znaczniki recenzji i przewracaj strony dotykiem.
 • Spotkania. PowerPoint oferuje nowe funkcjonalności dla trybu widoku prezentera. W podglądzie widoczny jest bieżący, a także nadchodzące slajdy, czas prezentacji i notatki dla prelegenta. Podczas prezentacji możesz powiększać, oznaczać i przełączać slajdy dotykiem lub rysikiem. Lync obsługuje wielostronne wideo HD z prezentacjami, udostępnionymi notatnikami OneNote oraz wirtualną tablicą do burzy mózgów.
 • 82-calowe ekrany dotykowe. Prowadź atrakcyjniejsze spotkania, prezentacje i lekcje, osobiście lub wirtualnie, dzięki tym wielodotykowym, obsługującym rysik ekranom firmy Perceptive Pixel.

Choć pełna oferta i ceny zostaną ogłoszone jesienią, Ballmer omówił trzy nowe usługi subskrypcyjne Office 365. Kiedy będą dostępne, każda nowa subskrypcja będzie obejmować nowe wersje 2013 aplikacji Office — Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Publisher i Access. Ponadto subskrybenci będą uprawnieni do przyszłych aktualizacji oraz do korzystania z usług na pięciu komputerach PC lub Mac i urządzeniach mobilnych. Trzy nowe usługi to:

 • Office 365 Home Premium — przeznaczona dla rodzin i konsumentów. Usługa ta obejmuje dodatkowe 20 GB miejsca na dysku SkyDrive i 60 bezpłatnych minut Skype miesięcznie.
 • Office 365 Small Business Premiumzaprojektowana pod kątem małych firm. Ta usługa obejmuje również pocztę e-mail klasy biznesowej, współdzielone kalendarze, narzędzia do tworzenia witryn internetowych oraz internetowe konferencje HD.
 • Office 365 ProPlusprzeznaczona dla klientów korporacyjnych, którzy potrzebują zaawansowanych funkcji biznesowych oraz możliwości elastycznego wdrażania i zarządzania w chmurze.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.