Nowy Office 2013 za darmo! Pobierz go już teraz

Microsoft przedstawia nowy Office

Odmieniony Office 2013, przyjazny dla dotyku

Odmieniony Office 2013, przyjazny dla dotyku

Pod adresem office.com/preview dostępna jest wersja Customer Preview nowego pakietu Microsoft Office. Nowe wydanie cechuje się intuicyjnym interfejsem, który reaguje na dotyk, rysik, mysz i klawiaturę na wszystkich nowych urządzeniach Windows, łącznie z tabletami. Office ma teraz charakter społecznościowy, obsługuje współczesne scenariusze czytania, sporządzania notatek, spotkań oraz komunikacji i będzie dostarczany subskrybentom jako zawsze aktualna usługa chmurowa.

Office w Windows 8

 • Dotyk wszędzie. Office reaguje na dotyk równie naturalnie, jak na klawiaturę i mysz. Steruj aplikacją i pracuj na niej przy pomocy gestów. Dodawaj nową treść i uzyskuj dostęp do funkcji jednym dotknięciem palca.
 • Pismo odręczne.Używaj rysika do tworzenia treści, sporządzania notatek i uruchamiania funkcji. Pisz ręcznie wiadomości e-mail i przekształcaj je automatycznie w elektroniczny tekst. Używaj rysika jako wskaźnika laserowego podczas prezentacji. Koloruj treść i łatwo wymazuj pomyłki.
 • Nowe aplikacje Windows 8.OneNote i Lync to pierwsze aplikacje Office w stylu Windows 8. Na tabletach steruje się nimi przede wszystkim dotykiem. Nowe radialne menu w OneNote ułatwia dostęp do funkcji dotknięciem palca.
 • Dołączony do Windows RT. Office 2013 RT dla użytkowników domowych i uczniów z nowymi wersjami aplikacji Word, Excel, PowerPoint i OneNote będzie dołączany do urządzeń Windows 8 opartych na architekturze ARM, w tym do Microsoft Surface.

Office w chmurze

 • SkyDrive. Office domyślnie zapisuje dokumenty w usłudze SkyDrive, więc treść zawsze jest dostępna na tablecie, komputerze PC i telefonie. Dokumenty są również dostępne w trybie offline i synchronizują się po ponownym połączeniu z siecią.
 • Mobilność. Po zarejestrowaniu się w Office Twoje osobiste ustawienia, łącznie z ostatnio używanymi plikami, szablonami, a nawet słownikiem niestandardowym, są dostępne na praktycznie wszystkich urządzeniach. Office zapamiętuje nawet, gdzie przerwałeś pracę i pozwala jednym kliknięciem wrócić bezpośrednio w to miejsce.
 • Office na żądanie. Subskrypcja zapewnia Ci dostęp do Office nawet wtedy, gdy jesteś z dala od swojego komputera, przesyłając w pełni funkcjonalne aplikacje do dowolnego komputera Windows z połączeniem internetowym.
 • Nowe usługi w subskrypcji. Nowy Office jest dostępny w subskrypcji jako usługa chmurowa. Jako subskrybenci, klienci automatycznie otrzymują przyszłe aktualizacje oraz ekscytujące usługi chmurowe, w tym bezpłatne minuty Skype i dodatkowe miejsce na dane w SkyDrive. Subskrybenci są uprawnieni do wielu instalacji dla wszystkich członków rodziny i na wszystkich swoich urządzeniach.

Office społecznościowy

 • Yammer. Yammer to bezpieczna, prywatna sieć społecznościowa dla firm. Możesz zapisać się za darmo i natychmiast zacząć korzystać z usług społecznościowych. Yammer oferuje integrację z SharePoint i Microsoft Dynamics.
 • Zawsze w kontakcie. Zobacz statusy ludzi, zespołów, śledź dokumenty i witryny w SharePoint. Oglądaj i osadzaj zdjęcia, wideo i dokumenty Office w swoich strumieniach aktywności, aby być na bieżąco i informować swoich kolegów.
 • Karty osób. Zyskaj zintegrowany widok swoich kontaktów we wszystkich programach Office. Karta osoby zawiera informacje o obecności wraz ze zdjęciami, aktualizacjami statusu, informacjami kontaktowym i strumieniami aktywności z kont na Facebooku i LinkedIn.
 • Skype. Nowy Office zawiera Skype. Jako subskrybent co miesiąc zyskujesz 60 darmowych minut Skype. Zintegruj kontakty Skype z programem Lync i dzwoń do nich lub przekazuj wiadomości błyskawiczne.

Nowe scenariusze w Office

 • Cyfrowe notatki. Przechowuj notatki w chmurze i czytaj je na wszystkich urządzeniach dzięki OneNote. Pisz w sposób, który wydaje Ci się najbardziej naturalny – dotykowo, rysikiem lub na klawiaturze. Możesz też używać wszystkich tych technik na przemian.
 • Czytanie i znakowanie. Tryb czytania w Wordzie to nowoczesna i intuicyjna funkcja, która automatycznie dostosowuje się do dużych i małych ekranów. Zwiększaj i zmniejszaj treść, osadzaj wideo w dokumentach, przeglądaj znaczniki recenzji i przewracaj strony dotykiem.
 • Spotkania. PowerPoint oferuje nowe funkcjonalności dla trybu widoku prezentera. W podglądzie widoczny jest bieżący, a także nadchodzące slajdy, czas prezentacji i notatki dla prelegenta. Podczas prezentacji możesz powiększać, oznaczać i przełączać slajdy dotykiem lub rysikiem. Lync obsługuje wielostronne wideo HD z prezentacjami, udostępnionymi notatnikami OneNote oraz wirtualną tablicą do burzy mózgów.
 • 82-calowe ekrany dotykowe. Prowadź atrakcyjniejsze spotkania, prezentacje i lekcje, osobiście lub wirtualnie, dzięki tym wielodotykowym, obsługującym rysik ekranom firmy Perceptive Pixel.

Choć pełna oferta i ceny zostaną ogłoszone jesienią, Ballmer omówił trzy nowe usługi subskrypcyjne Office 365. Kiedy będą dostępne, każda nowa subskrypcja będzie obejmować nowe wersje 2013 aplikacji Office — Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Publisher i Access. Ponadto subskrybenci będą uprawnieni do przyszłych aktualizacji oraz do korzystania z usług na pięciu komputerach PC lub Mac i urządzeniach mobilnych. Trzy nowe usługi to:

 • Office 365 Home Premium — przeznaczona dla rodzin i konsumentów. Usługa ta obejmuje dodatkowe 20 GB miejsca na dysku SkyDrive i 60 bezpłatnych minut Skype miesięcznie.
 • Office 365 Small Business Premiumzaprojektowana pod kątem małych firm. Ta usługa obejmuje również pocztę e-mail klasy biznesowej, współdzielone kalendarze, narzędzia do tworzenia witryn internetowych oraz internetowe konferencje HD.
 • Office 365 ProPlusprzeznaczona dla klientów korporacyjnych, którzy potrzebują zaawansowanych funkcji biznesowych oraz możliwości elastycznego wdrażania i zarządzania w chmurze.