Pajączek z wbudowanym nowym kursem HTML i ulepszeniami

Kultowy edytor stron internetowych nadal rozwijany!

W nowej wersji o numerze 5.9.8, która udostępniona została w lipcu, zaprezentowano blisko setkę zmian, choć te najważniejsze nie są widoczne na pierwszy rzut oka. W opublikowanej aktualizacji programu poprawiono mechanizmy publikowania FTP, wprowadzając funkcję bezpiecznego zapisu dokumentów edytowanych bezpośrednio z serwera. Ulepszone zostały wewnętrzne mechanizmy edycyjne, jak i te widoczne np. zarządzanie otwartymi dokumentami, publikowanie poprzez drag&drop zakładek. Do programu dodane zostało także nowe narzędzie generatora tekstów „Lorem Ipsum” oraz nowy kurs HTML! W Pajączku 5.9.8 zmianie uległ także interfejs blisko 90% okien programu.

Zmiany w znaczący sposób mają wpłynąć na poprawę wygody pracy i wydajności, a szczególny nacisk położony został na poprawienie szybkości działania programu. Program bezproblemowo współpracuje z najnowszym systemem Windows 7 64 bit. Producent wskazuje również, że Pajączek był z powodzeniem testowany na wersji beta systemu Windows 8, która jest obecnie przygotowywana przez Microsoft.

Pajączek występuje w dwóch wersjach różniących się funkcjonalnością: Standard i Professional. Wersja Standard posiada mniejsze możliwości w zakresie obsługi zaawansowanych funkcji jak PHP czy JavaScript oraz pewne ograniczenia w publikowaniu na wielu serwerach FTP. Wersja Professional oferuje pełnię możliwości. Listę różnic między wersjami można znaleźć na stronie programu.

Pajączek w wersji Professional spełnić powinien większość potrzeb współczesnego webmastera. Zawiera także kilkadziesiąt szablonów dla początkujących oraz narzędzia usprawniające tworzenie rozbudowanych projektów internetowych przez bardziej zaawansowanych użytkowników. Liczne ułatwienia, pozwalające na szybką i wydajną pracę nad zarówno stronami HTML i XHTML jak i aplikacjami tworzonymi w PHP, JavaScript, VBScript, ASP, a także na ich publikację przez FTP, czynią program przydatnym narzędziem każdego projektanta stron.