Polska premiera pięknego notebooka Samsung z Serii 9

Laptop o grubości 12,9 mm i wadze 1,16 kg jest najcieńszym i najbardziej kompaktowym komputerem przenośnym w ofercie firmy Samsung. Przeznaczony jest dla wymagających użytkowników, poszukujących zarówno zaawansowanych parametrów sprzętowych jak i unikalnego wzornictwa cechującego najbardziej pożądane produkty luksusowe.

Nowy notebook Serii 9 wyróżnia się stylowym, aerodynamicznym designem, pozbawionym niepotrzebnych ozdobników. Jednolita, wykonana w całości z aluminium obudowa w kolorze Mineral Ash Black została dodatkowo poddana piaskowaniu, aby zapewnić eleganckie, matowe wykończenie, które zapobiega pozostawaniu odcisków palców. Uzyskanie kompaktowej i harmonijnej formy nowej Serii 9, bez uszczerbku dla osiągów i funkcjonalności notebooka, było możliwe dzięki zastosowaniu specjalnie skonstruowanych od podstaw podzespołów, takich jak panel LCD, płyta główna, pamięć, klawiatura, touch pad czy wentylator. Poprzez unikalne rozwiązanie ograniczające rozmiary ramki monitora przy jednoczesnym zwiększeniu jego wymiarów o cal, możliwe stało się zastosowanie dużych ekranów 15-calowych w kompaktowym urządzeniu z segmentu najbardziej cienkich i lekkich notebooków.

Notebook Samsung Serii 9 gwarantuje znakomite osiągi dzięki zastosowaniu procesorów Intel Core i5 / i7 drugiej generacji. Komfort użytkowania wymagających aplikacji zapewnia 4GB pamięci operacyjnej DDR3/1600MHz. Zastosowanie szybkiego dysku SSD (128GB lub 256GB) zapewnia błyskawiczny dostęp do plików, a także większą niezawodność i bezpieczeństwo danych, mniejsze zużycie energii i nagrzewania się oraz cichszą pracę w porównaniu z tradycyjnymi dyskami. Użycie dysku SSD to większy komfort pracy z wieloma aplikacjami jednocześnie oraz oszczędność czasu, dzięki szybkiemu uruchamianiu systemu. Nowy notebook Serii 9 ładuje system w czasie 9,8 sekundy a wychodzenie ze stanu wstrzymania zajmuje mu 1,4 sekundy.

W komputerach Serii 9 zastosowano matrycą LED w technologii SuperBright Plus, dzięki czemu może on poszczycić się wysoką jakością wyświetlanego obrazu. Głębia 16 milionów kolorów i jasność 400 cd/m2 zapewniają czysty obraz, intensywne barwy bez względu na środowisko użytkowania. Dodatkowo 160-stopniowy kąt widzenia zapewnia optymalne wrażenia wizualne z każdej pozycji. Zastosowanie matrycy o rozdzielczości HD+ (1600×900 px) zwiększa wygodę pracy z wieloma oknami i aplikacjami wyświetlanymi jednocześnie na ekranie. Ekran SuperBright Plus z powłoką antyrefleksyjną nie męczy wzroku i zapewnia wyrazistość wyświetlanego obrazu w każdym otoczeniu.

Notebook Samsung Serii 9 został wyposażony w duży, zaawansowany ClickPad, który oferuje większe możliwości niż tradycyjny touchpad. Szeroki na blisko 10 cm, zaopatrzony w szklaną powłokę ClickPad zapewnia większą kontrolę nad urządzeniem dzięki zastosowaniu czujnika gestów wielodotykowych. Użytkownik może sterować komputerem poprzez zestaw wbudowanych i edytowalnych gestów, takich jak „szczypanie”, przesuwanie, przewijanie czy obracanie.

Dzięki aplikacji Samsung Easy Settings dopasowanie notebooka do swoich potrzeb jest proste. Narzędzie umożliwia szybki wybór opcji dzięki skrótom klawiszowym i pozwala w kilku prostych krokach dopasować najbardziej potrzebne funkcje. Aplikacja integruje się również z oprogramowaniem narzędziowym Samsung, dzięki czemu notebook Serii 9 uruchamia się i pracuje szybciej.

Komfort użytkowania notebooka podnosi także zastosowanie czujników mierzących natężenie światła otoczenia, które dostosowują optymalną jasność ekranu i podświetlenia klawiatury do warunków środowiska pracy i potrzeb użytkownika.

Polską premierę notebooka Samsung Serii 9 poprowadził Olivier Janiak, redaktor naczelny magazynu MaleMEN. Konferencję prasową uświetnili swoją obecnością także znani projektanci mody – Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski. Specjalnie na tę okazję stworzyli oni limitowaną kolekcję eleganckich etui, a także wybrali ze swojej kolekcji 9 kreacji nawiązujących do 9 cech notebooka, takich jak na przykład: lekkość, smukłość, minimalizm czy elegancja. Kreacje, notebooki i specjalnie zaprojektowane dla nich etui zaprezentowały modelki podczas pokazu, a projektanci opowiedzieli również o swoich wrażeniach dotyczących styku świata mody i technologii.

Nowy notebook Serii 9 jest już dostępny w Polsce w sugerowanej cenie detalicznej od 5599 zł (model 900X3C) i 6999 zł (model 900X4C).

0
Źródło: Samsung
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.