Samsung MV900F: ujęcia z każdej perspektywy oraz udostępnianie zdjęć przez Wi-Fi

Samsung zapowiedział dziś wprowadzenie aparatu MV900F, najnowszego przedstawiciela rodziny aparatów Smart Foto z obsługą Wi-Fi. Podobnie jak jego popularny poprzednik (model Samsung MV800).

Obiektyw o jasności F2,5 i matryca BSI CMOS o rozdzielczości 16,3 megapikseli zapewnić powinny dobrą jakość obrazu nawet w słabym świetle, a ogniskowa 25 mm poszerza pole widzenia. „MV900F to świadectwo nacisku, jaki Samsung kładzie na tworzenie produktów pozwalających użytkownikowi wyrazić swoją osobowość, wyposażonych w kreatywne funkcje, które gwarantują, że każda fotografia będzie warta udostępnienia — powiedział Sun Hong Lim, wiceprezes i dyrektor ds. sprzedaży i marketingu, Digital Imaging Business, Samsung Electronics. — Nasz unikatowy, odchylany ekran w połączeniu z najnowocześniejszą technologią Smart Foto umożliwia robienie doskonałych zdjęć z każdego kąta i udostępnianie ich w dowolnej chwili.”.

Dzięki odchylanemu o 180 stopni ekranowi o przekątnej 3,3 cala, aparat MV900F pozwala łatwo kadrować ujęcia z dowolnego kąta, bez względu na to, czy chodzi o zdjęcie dużej grupy przyjaciół, czy też o autoportret pokazujący całą sylwetkę użytkownika.

MV900F oferuje szereg funkcji do profesjonalnego retuszu zdjęć. Nowa funkcja Beauty Palette, pozwala wybrać jedną z dziesięciu opcji retuszu, aby wygładzić, rozjaśnić lub zabarwić portret bezpośrednio z poziomu aplikacji wbudowanej w aparat.

Funkcja Gesture Shot, wykorzystująca technikę wykrywania ruchu ułatwia robienie autoportretów pokazujących całą sylwetkę oraz zdjęć grupowych. Dzięki niej użytkownicy mogą sterować aparatem na odległość, wyłącznie za pomocą gestów. Okrężny ruch dłoni steruje zoomem. Po przygotowaniu kadru wystarczy podnieść i opuścić rękę, żeby zrobić zdjęcie.

Dzięki matrycy BSI CMOS o rozdzielczości 16,3 megapikseli i obiektywowi o jasności F2,5 aparat gwarantuje wysoką wyrazistość zdjęć bez odbarwiającego efektu sztucznego światła. Tryb Low Light Shot automatycznie wybiera ustawienia aparatu najlepiej dopasowane do warunków oświetlenia. W trybie tym aparat robi trzy zdjęcia i łączy je w jedno, tworząc obraz pozbawiony rozmyć i szumów, które często pojawiają się na fotografiach zrobionych w słabym świetle.

Ponadto, aby zagwarantować, że wszystko i wszyscy zmieszczą się w kadrze, aparat MV900F wyposażono w szerokokątny obiektyw 25 mm o jasności F2,5 z 5-krotnym powiększeniem optycznym. MV900F działa nie tylko w słabym świetle, ale również w pełnym słońcu. Ulepszony ekran z panelem dotykowym WVGA AMOLED o przekątnej 3,3 cala zapewnić powinien wyrazisty obraz nawet w bardzo jasnym otoczeniu.

Jako nowy model z rodziny Samsung Smart Foto, MV900F jest wyposażony w funkcje Wi-Fi, które zapewniają natychmiastową łączność z sieciami społecznościowymi i innymi urządzeniami. Jedno dotknięcie przycisku Smart Link albo przejrzystego menu na ekranie dotykowym pozwala błyskawicznie publikować i bezpiecznie zapisywać zdjęcia bez użycia kabli na serwisach Facebook, YouTube, Picasa czy Photobucket. Można je także przesyłać mailem bezpośrednio z aparatu

Funkcje bezprzewodowe umożliwiają przenoszenie zdjęć do telefonu poprzez Mobile Link, łatwe zapisywanie ich w chmurze albo udostępnianie znajomym za pośrednictwem sieci społecznościowych oraz poczty e-mail.

Funkcja rejestrowania wideo o rozdzielczości Full HD (1920×1080) z częstotliwością 30 klatek na sekundę, pozwala kręcić filmy. Funkcja Motion Photo w interesujący sposób ożywia fotografowane obiekty. Osoba na zdjęciu może teraz znaleźć się w centrum uwagi, machając dłonią z tłumu lub ruchliwej ulicy, podczas gdy czas wokół niej zatrzymuje się.

Aparat MV900F jest dostępny w czterech kolorach, białym, czarnym, różowym i czerwonym.

0
Źródło: Samsung
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.