Samsung Omnia M – nowy Windows Phone za 999 zł

Ma procesor 1 GHz oraz 4-calowy wyświetlacz Super AMOLED

Omnia M - nowy Windows Phone już na polskim rynku

Omnia M – nowy Windows Phone już na polskim rynku

Samsung Omnia M mierzy 10,5 mm grubości i posiada wygięty ekran Super AMOLED o przekątnej 4 cali i rozdzielczości 800 x 480 pikseli. Urządzenie zostało także wyposażone w procesor z taktowaniem 1 GHz, 384 MB pamięci RAM i aparat z autofocusem o matrycy 5 MPix, a także wszystkie możliwe moduły transmisji danych, w tym HSDPA (do 7,2 Mbps), Bluetooth 2.1, microUSB 2.0 oraz łączność WiFi. A wszystkie pobrane i przesłane treści będziemy mogli zapisać w pamięci telefonu o pojemności 4GB.

Do dyspozycji użytkowników telefonu z Windows Phone jest także 7GB wirtualnego dysku SkyDrive. Można w nim przechowywać każdego rodzaju pliki – dokumenty, multimedia itd. Dostęp do nich uzyskuje się z poziomu telefonu, jak i komputera. Dodatkowo pojemność wirtualnego dysku można rozszerzyć poprzez dokupienie dodatkowych gigabajtów. O długie korzystanie z tych wszystkich funkcji telefonu dba bateria o pojemności 1500 mAh.

Nowy smartfon został także wyposażony w funkcję AllShare, która umożliwia współdzielenie plików multimedialnych między różnymi urządzeniami Samsung, w tym telewizorem, laptopem czy też aparatem fotograficznym.

System operacyjny Windows Phone posiada charakterystyczny interfejs Metro. Dodatkowo OS posiada Office Mobile, czyli mobilny pakiet Microsoft Office oraz dostęp do usług Xbox LIVE, znanych z konsoli Xbox. Wraz z Omnią M użytkownik może korzystać z ponad 100 000 aplikacji w Marketplace.

Sugerowana cena detaliczna urządzenia to 999zł.