Windows Phone „Tango” – co nowego?

Microsoft szlifuje swój mobilny system operacyjny.

Nowe 'fabryczne' tapety w Windows Phone?

Nowe „fabryczne” tapety w Windows Phone

System Windows Phone Tango nie jest aż tak potężną aktualizacją, jak Mango. Nie wnosi też zbyt wielu nowych funkcji. Microsoft skoncentrował się na optymalizacji samego systemu, dzięki czemu zadziała on bezproblemowo już nie tylko na telefonach z 512 MB pamięci RAM, ale również z 256 MB, a na tych pierwszych powinien pracować jeszcze wydajniej.

A co z „widocznymi” zmianami? Tu już zmiany są kosmetyczne. Pojawiły się nowe „firmowe” tapety ze zdjęciami natury. Usprawniono też wprowadzanie kodu PIN: telefon po jego wprowadzeniu odblokowuje się w ułamek sekundy. Dodano też nowy edytor MMS-ów, pozwalający na dodawanie większej ilości i rodzajów załączników. Usprawnione też zostały powiadomienia Toast i aktywnych kafelków oraz poprawiono mechanizm sortowania aplikacji.

Użytkownicy Windows Phone 7.x, nie licząc drobnych łatek i bugfixów, będą mogli liczyć jeszcze tylko na jedną dużą aktualizację systemu. Będzie ona oznaczona jako wersja 7.8. Niestety, na razie nie wiele o niej wiadomo poza tym, że wprowadzi ona nowy ekran startowy, dokładnie taki sam, jaki będzie obecny w Windows Phone 8.