Zegarek dla fanów wycieczek w góry

Garmin prezentuje pierwszy zegarek GPS dla entuzjastów gór i poszukiwaczy przygód – fēnix. Urządzenie oferuje zaawansowane funkcje nawigacji satelitarnej, szerokie możliwości pomiarów i jest wyposażone w wysokościomierz, barometr i kompas.

Wbudowane czujniki zapewniają dostęp do takich informacji, jak kierunek, wysokość czy ciśnienie i pomagają przewidywać zmiany pogody. Zamknięty w klasycznej okrągłej obudowie wykonanej z trwałych materiałów i wyposażony w wyświetlacz odporny na zadrapania, fēnix powinien sprawdzić się nawet w ciężkich warunkach. Przy tym, dzięki prostemu wzornictwu może również posłużyć jako codzienny zegarek.

„Dzięki współpracy z profesjonalnymi przewodnikami górskimi i doświadczeniu firmy Garmin, fēnix stanie się nowym wyznacznikiem najwyższych standardów wśród turystycznych zegarków górskich. Najnowocześniejsze technologie zamknięte w solidnym zegarku GPS zapewnią entuzjastom gór spokój i bezpieczeństwo podczas wypraw” — mówi Jakub Szałamacha, Marketing Manager, Garmin Polska.

„Możliwość chodzenia po górach i wspinaczki z ciągłym podglądem precyzyjnych informacji na temat wysokości, pozycji czy zmian pogody, bez potrzeby zatrzymywania się i wyciągania nawigacji z plecaka czy kieszeni to ogromna zaleta. Po raz pierwszy wszystkie ważne informacje, których potrzebujesz, aby skutecznie wyznaczać trasę do celu są dostępne bezpośrednio na Twoim nadgarstku z zegarkiem Garmin fenix”.

Wbudowane czujniki – wysokościomierz, barometr i kompas zapewniają użytkownikowi ciągły dostęp do aktualnych informacji. Wysokościomierz pokazuje dane o wysokości n.p.m., co pozwala na dokładną analizę wspinania się i schodzenia. Barometr, dzięki opcji analizy krótkoterminowych trendów zmian ciśnienia, może być wykorzystywany do prognozowania zmian pogody. 3-osiowy kompas określa dokładny kierunek niezależnie od tego, czy stoimy w miejscu czy jesteśmy w ruchu. Za pomocą odbiornika GPS, fēnix automatycznie kalibruje czujniki i ustawia aktualny czas na podstawie lokalizacji. We współpracy z tempe, zewnętrznym czujnikiem temperatury od Garmina, fēnix jest pierwszym na rynku zegarkiem z opcją podawania dokładnej temperatury otoczenia.

Analogicznie do zegarków Garmin dla biegaczy, fēnix oferuje zaawansowane opcje pomiarowe dla entuzjastów górskich wycieczek, narciarstwa wysokogórskiego czy biegów przełajowych. Ambitni amatorzy sportów górskich mogą śledzić swoje postępy także podczas codziennych treningów, nie tylko w górach. Zegarek liczy okrążenia i kontroluje dystans, prędkość pionową (wznoszenia/opadania), tempo i inne. Jest również kompatybilny z monitorem pracy serca Garmin oraz czujnikami prędkości i kadencji do jazdy na rowerze. Dane wyświetlane na zegarku można personalizować zależnie od potrzeb i preferencji.

Obudowa zegarka chroni przed wstrząsami, a ekran wykonany jest z materiału odpornego na zadrapania. Zegarek jest wyposażony w duży wyświetlacz LCD z podświetleniem LED i poliuretanowy pasek. Urządzenie jest także wodoodporne do głębokości 50 metrów. W trybie GPS, fēnix pracuje na baterii do 16 godzin, a nowa funkcja UltraTrac wydłuża ten czas do 50 godzin (zależnie od ustawień). W trybie zegarka akumulator fēnixa wytrzymuje ndo 6 tygodni, oferując funkcje budzika, alarmów wibracyjnych, wyboru dźwięku, stopera i zegarka pokazującego kilka stref czasowych jednocześnie.

Garmin fēnix pojawi się w sprzedaży w Polsce jeszcze w trzecim kwartale 2012 roku w sugerowanej cenie detalicznej 399,99 euro brutto. Czujnik temperatury tempe jest opcjonalnym akcesorium w sugerowanej cenie detalicznej 29,99 euro. Poliuretanowy pasek do zegarka dostępny jest w dwóch kolorach – oliwkowym i pomarańczowym. Dodatkowo użytkownik może nabyć pasek skórzany.

0
Źródło: Garmin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.