Dell widzi porażkę w tablecie Surface, bynajmniej nie swoją

Michael Dell nie widzi Surface'a jako konkurenta dla swoich urządzeń. Uważa, że udziały rynkowe tabletu będą "relatywnie niskie".
Microsoft Surface

Microsoft Surface

Szef firmy Dell wygłosił swoją opinię na temat tabletu Microsoftu podczas konferencji prasowej dotyczącej jej wyników finansowych. Firma Michaela Della odnotowała dochód w wysokości 14,48 miliarda dolarów, czyli o 7,5 procent mniej niż w analogicznym kwartale rok temu. Zarobiła 732 miliony dolarów, lub, jak kto woli, 42 centy na akcji.

Surface, jego zdaniem, nie poradzi sobie najlepiej. –

Wydaje mi się, że prawdopodobnie ilość jednostek, które sprzedadzą, będą stanowiły małą część rynku. Może to będzie jeden, dwa procent całego rynku PC w przyszłym roku — twierdzi Dell.

Jeśli chodzi o Microsoft i jego wejście na rynek PC: poświęciliśmy czas na rozmowy z Microsoftem, by zrozumieć, jak oni na to patrzę. Są tu wyraźne szanse dla nas związane z Windows 8 i zróżnicowaniem naszych produktów — twierdzi Brian Gladden, dyrektor finansowy Della.

Dell nie zasłynął jednak jako wizjoner. W 1997 roku radził Apple’owi, że czas zamknąć firmę i oddać pieniądze udziałowcom…

0
Źródło: CNET
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.