HP przedstawia nowe urządzenia dotykowe z Windowsem 8

Wszystkie trzy urządzenia, zamiast Windowsa RT, który w teorii został stworzony dla urządzeń dotykowych, będą miały Windowsa 8.

Pierwszym z prezentowanych urządzeń jest HP Envy X2. 11,6-calowy tablet z dołączaną klawiaturą przypomina nieco urządzenia Asusa z linii Transformer. Jednak w przeciwieństwie do Asusa, HP wysposażyło Envy X2 w procesor Atom Clover Trail, panel IPS, który wyświetla obraz w rozdzielczości 1366×768, moduł NFC i możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 720p. Sam tablet waży 680 gramów, po dołączeniu klawiatury waga wzrasta prawie dwukrotnie (1,4kg). Sprzedawany będzie w dwóch wariantach: tańsza wersja posiadać będzie 32GB dysk SSD, droższa sprzedawana będzie z dyskiem dwukrotnie wiekszym – 64GB SSD.

HP Spectre XT TouchSmart Ultrabook w podstawowej wersji został wyposażony w matrycę IPS o rozdzielczości full hd, procesor Ivy Bridge, dysk twardy o pojemności 500GB i 32GB dysk SSD (do wyboru są również 64 i 128GB dyski SSD). Do tego dochodzą złącza USB 3.0, porty HDMI i złącze Thunderbolt. A to wszystko zamknięte w aluminiowej obudowie, która ma 17,9mm grubości i waży całe 2.16kg. Podstawowa wersja ultrabooka w USA będzie kosztować 1,399$.

Ostatnim z zaprezentowanych dzisiaj urządzeń jest HP Envy TouchSmart Ultrabook 4, który specyfikacją nie różni się zbytnio od HP Spectre XT TouchSmart Ultrabook. Jednak dla tego urządzenia, HP umożliwia opcję dołożenia karty graficzne AMD wyposażonej w 2GB VRAMu. Dotykowy, 14-calowy ekran wyświetla obraz w rozdzielczości 1366×768, obudowa jest nieznacznie grubsza od HP Spectre (23mm).

Nowe urządzenia HP pojawią się na rynku najwcześniej w grudniu – jak pokazuje doświadczenie, prawdopodobnie w okresie świątecznych zakupów.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.