Lacie już oficjalnie w rękach Seagate’a

Seagate przejmuje pakiet kontrolny Lacie

Seagate przejmuje Lacie

Seagate przejmuje Lacie

Cena jednej akcji wyniosła 4,05 €. Cena może wzrosnąć o 3% w przypadku osiągnięcia poziomu 95% akcji i praw głosu przez Seagate w ciągu 6 miesięcy od zamknięcia transakcji, co oznacza maksymalną cenę 4,17 € za akcję.

Zamknięcie transakcji zostało poprzedzone uzyskaniem akceptacji urzędu antymonopolowego w Stanach Zjednoczonych i Niemczech oraz zgodą Ministerstwa Finansów Francji. Po zamknięciu transakcji Seagate złoży ofertę wykupu pozostałych akcji LaCie za gotówkę zgodnie z regulacjami Autorité des Marchés Financiers (AMF).

Po rozmowach z Radą Nadzorczą LaCie, w szczególności z jej niezależnymi członkami, Seagate podwyższył ofertę wykupu pozostałych akcji LaCie, jaką zamierza złożyć, do 4,50 €. W przypadku osiągnięcia przez Seagate 95% udziałów i liczby głosów, Seagate będzie miał prawo wykupu reszty akcji po niezmienionej cenie 4,50 €.

Rada Nadzorcza LaCie zamierza poprzeć podwyższoną ofertę Seagate po uzyskaniu wyceny niezależnego eksperta. Jak poinformowano 23 maja 2012 roku, Rada Nadzorcza LaCie powołała do zaopiniowania transakcji Ricol Lasteyrie & Associés.