Legendarna „biała przestrzeń” Google’a została skażona reklamą!

Strona główna wyszukiwarki Google od zawsze była utrzymana w minimalistycznym tonie. Znajdowały się na niej wyłącznie niezbędne elementy. Aż do tej pory...
Ups, Google własnie złamało daną obietnicę

Ups, Google właśnie złamało daną obietnicę. I to nie pierwszy raz…

– Nie będzie żadnych reklam, bannerów na stronie głównej Google czy w wynikach wyszukiwania. Nie będzie żadnych zwariowanych, krzykliwych, błyszczących, graficznych dodatków, latających i wyskakujących znienacka na stronie Google. Nigdy. – to słowa nikogo innego, jak pani wiceprezes ds. wyszukiwarki w firmie Google, Marissy Mayer, wypowiedziane na łamach oficjalnego bloga Google w grudniu… 2005 roku. Dawno temu.

Od tamtego czasu wiele się zmieniło. Na przykład to, że piękna pani Mayer opuściła firmę Google, by reprezentować Yahoo, jako jego dyrektor generalny.

To niejako upoważnia firmę Google do złamania tej, danej nam wszystkim, obietnicy, dlatego od wczoraj na stronie głównej firmy z Mountain View wyskakuje niczym filip z konopi dość spora reklama nowego tabletu – Nexus 7. Żeby była jasność – to nie pierwszy raz, gdy na stronie głównej wyszukiwarki Google pojawiła się reklama własnego produktu, ale wczorajszy Nexus wydaje się być największą z nich.

Nie jesteśmy pewni, czy wybaczymy Google’owi tę profanację świętej, białej przestrzeni.

0
Źródło: All Things D
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.