Nowy Nikon świetnie się kamufluje, kręci filmy Full HD pod wodą

Nikon Coolpix AW100 moro

Wodoodporny AW100 w kolorze moro

Wodoodporny AW100 w kolorze moro

Cyfrówka została skonstruowana z myślą o „ekstremalnych” warunkach eksploatacji. Obudowa jest wodoszczelna do 10 m, a także odporna na upadek z wysokości 1,5 m. Wyjątkowy charakter aparatu podkreślają maskujące barwy, na których nie widać odcisków palców, zabrudzeń, czy nawet delikatnych zarysowań.

Nikon Coolpix AW100 moro może być doskonałym towarzyszem wypraw turystycznych. Doskonale sprawdzi się podczas wykonywania podwodnych zdjęć przybrzeżnej fauny i flory. Niestraszne mu także upadki na górskich szlakach. Dzięki wbudowanemu modułowi GPS wyprawy z Nikonem są precyzyjnie oznaczone na mapie. Aparat rejestruje długość i szerokość geograficzną miejsca wykonania zdjęcia i zapisuje te dane jako znaczniki geograficzne w formacie EXIF. W ten sposób na elektronicznej mapie oglądanej później na ekranie komputera tworzy się ułożony chronologicznie album z najciekawszymi miejscami wędrówki. Dodatkowo aparat rejestruje pokonywane trasy, nawet gdy nie fotografuje, dzięki elektronicznemu kompasowi pełni również rolę przewodnika. W każdej chwili na wyświetlaczu można sprawdzić położenie i kierunek poruszania się.

Oczywiście Nikon Coolpix AW100 moro jest także pełnoprawnym aparatem fotograficznym. Zastosowan w nim szerokokątny obiektyw Nikkor z 5-krotnym zoomem optycznym, 16-megapikselową matrycę oraz wyświetlacz o przekątnej 7,5 cm i rozdzielczości 460 tys. punktów.

Nikon Coolpix AW100 moro w sklepie Agito.pl kosztuje ok. 995 zł. Zanim kupisz, zobacz nasz test!