Nowy Nikon z systemem Android i WiFi

Nikon wprowadza na rynek nowy aparat cyfrowy, oparty na systemie operacyjnym Android i wyposażonym w łączność WiFi.

Nikon Coolpix S800c obsługiwany jest przez system operacyjny Android 2.3 Gingerbread, a dzięki wbudowanemu modułowi Wi-Fi zapewnia m.in. dostęp do Google Play, otwierając świat aplikacji fotograficznych, mediów społecznościowych i gier. Ponadto Coolpix S800c wyposażony został w obiektyw Nikkor z 10-krotnym zoomem optycznym i szerokim kątem (25mm), matrycę CMOS w technologii BSI o rozdzielczości 16 mln pikseli oraz ekran dotykowy OLED o przekątnej 3,5 cala.

Do tego Nikon dorzuca wbudowany GPS, funkcję kręcenia filmów w rozdzielczości 1080p z dźwiękiem stereo, funkcję kręcenia filmów slow-motion, optyczną stabilizację obrazu, tryb HDR, funkcję panoramy oraz tryb zdjęć seryjnych z prędkością 8,1 klatki na sekundę.

Dodatkowo aparat wyposażono w 1,7 GB wbudowanej pamięci flash na zdjęcia i filmy oraz 680 MB pamięci na aplikacje. Więcej zdjęć możemy oczywiście przechowywać na kartach SD (do 32 GB).

Aparat Coolpix S800c jest oferowany w dwóch kolorach: białym i czarnym. W sprzedaży pojawi się pod koniec września 2012 r. Cena to 350 dolarów.

0
Źródło: Nikon
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.