Powstanie Warszawskie relacjonowane „na żywo” na Twitterze.

W serwisie mikroblogowym Twitter powstało konto, które w szczegółowy sposób informuje o przebiegu Powstania Warszawskiego. Godzina po godzinie, dzień po dniu. Trudno wyobrazić sobie bardziej przystępną lekcję historii.

Założyciele twitterowego konta @pw44 wcielili się w rolę narratora, relacjonując szczegółowo 63 dni powstania. Dla miłośników historii jest to wspaniała szansa aby dowiedzieć się czegoś więcej na temat historii powstańców jak i samej Warszawy. Osoby odpowiedzialne za tą inicjatywę na Twitterze mają również nadzieję, że publikowanie szczegółowych wydarzeń skłoni niektórych do refleksji:

Jeśli ktoś sobie teraz siedzi w pracy, jest początek sierpnia, czuje się bezpieczny i nagle przeczyta o tym, że „poległa Dorota Łempicka, sanitariuszka l.18” to może się chwilę nad tym zaduma.

Sama relacja dostępna jest pod tym adresem: https://twitter.com/pw1944

Nie jest to pierwsza inicjatywa tego typu. Na twitterze relacjonowano już „na żywo” wprowadzenie stanu wojennego w Polsce, co również spotkało się z dużym zainteresowaniem internautów. Czytelnikom, którzy interesują się historią i radzą sobie z językiem angielskim polecamy również twitterowe konto, które relacjonuje przebieg całej II Wojny Światowej, dostępne pod tym adresem: https://twitter.com/RealTimeWWII

0
Źródło: wykop.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.