Sinofsky o Windows RT: długi czas pracy na baterii, prędkość 60 fps-ów i NFC

Rusza marketingowa maszyna Microsoftu

Tak wyglądać będzie referencyjny tablet z Windows RT

Tak wyglądać będzie referencyjny tablet z Windows RT

Nic dziwnego, że Microsoft rozpoczyna marketingową ofensywę. Według firmy z Redmond, od tabletów z systemem operacyjnym Windows RT możemy oczekiwać nawet ponad tygodniowego czasu czuwania. Wiemy także, że pierwszymi producentami, którzy wprowadzą na rynek swoje tablety z nową wersją Windowsa, będą: Dell, Lenovo, Samsung i Asus. Także sam Microsoft planuje wydać tablet ze swoim OS-em.

Jedną z największych zalet nowych tabletów ma być żywotność baterii. Według Stevena Sinofsky’ego – szefa działu Windows – urządzenia mają pracować od 13 do 17 dni w trybie czuwania i mają odtwarzać filmy w jakości HD przez co najmniej 8, a co najwyżej 13 godzin.

Sinofsky dorzuca do tego prędkość działania. Według jego zapowiedzi, tablety mają odtwarzać animacje interfejsu użytkownika (jak np. przewijanie menu) z prędkością 60 klatek na sekundę, czyli na tym samym poziomie, co w iOS czy Androidzie.

Do typowego zestawu łączności, jak WiFi i 3G, dołączy także układ Near Field Communication. Jak widać na powyższym zdjęciu, tablety będą także oferować dołączane klawiatury QWERTY.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News