Toshiba AT300-101 – prawie na podium

Tablet z systemem operacyjnym Android 4.0.3 oraz wyświetlaczem o przekątnej 10,1 cala i rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Wyposażony w procesor Nvidia Tegra 3 oraz 16 GB pamięci.

Zaskakujący sukces Toshiby! Tani AT300-101 plasuje się na mocnej, piątej pozycji w naszym rankingu tabletów. To urządzenie z Androidem 4 przekonuje najlepszym wyświetlaczem wśród wszystkich przetestowanych tabletów, dobrym wyposażeniem i świetną obsługą.

Toshiba AT300-101: sprawny tablet z Androidem 4 I Tegrą 3.

Toshiba AT300-101: sprawny tablet z Androidem 4 I Tegrą 3.

Toshiba AT300-101 nie jest kolejnym, zwyczajnym tabletem o przekątnej 10,1 cala. Już po kilku minutach pracy z nim wrażenia są pozytywne: reaguje szybciej niż wszystkie inne tablety z Androidem zarówno podczas wprowadzania tekstu, jak i na komendy, i w menu i podczas pracy w Sieci. Do tego mając grubość zaledwie 9 milimetrów jest równie cienki i znacznie lżejszy (590 gramów) od aktualnego iPad-a. Hitem jest jednak 10,1-calowy wyświetlacz, który odbija znacznie mniej światła niż inne tablety, świeci bardzo jasno i oferuje dobry współczynnik kontrastu. To mu zapewnia w sumie identyczną ocenę w naszej kategorii „wyświetlacz” jak świetny ekran Retina w iPadzie.

Podzespoły Toshiby również nie rozczarowują: platforma Nvidii Tegra 3 z czterordzeniowym procesorem o taktowaniu 1,3 GHz. Pojemność pamięci operacyjnej wynosi 1 GB, a na dane dostępnych jest 16 GB. Można ją dodatkowo rozszerzyć za pomocą karty SD o pojemności do 32 GB.

Świetna jakość wykonania i dobre wyposażenie

Pomimo płaskiej obudowy Toshiba AT300-101 oferuje dużo przydatnych złączy: Micro-HDMI do połączenia z telewizorem, Micro-USB do połączenia z komputerem. Nie posiada jednak złącza USB Host obsługującego pamięci USB lub zewnętrzne dyski twarde. Czytnik kart obsługuje tradycyjne karty SD.

Na pokładzie są również n-WLAN i Bluetooth, GPS i kompas, które uzupełniają pakiet wyposażenia. Z przodu znajduje się 2-megapikselowy aparat, który bez problemu wystarczy do czatu wideo. Z tyłu znajdziemy 5-megapikselową kamerkę z lampą błyskową LED, która robi naprawdę ładne zdjęcia.

Toshiba AT300-101: wyświetlacz mniej odbija światło niż ekrany w innych tabletach.

Toshiba AT300-101: wyświetlacz mniej odbija światło niż ekrany w innych tabletach.

Przy pomiarze czasu pracy na baterii AT300-101 okazał się ogólnie sprawny: podczas oglądania wideo akumulator wytrzymał prawie sześć godzin, podczas przeglądania Sieci czas pracy akumulatora wyniósł prawie pięć godzin – ze względu na płaską budowę te wyniki są ok, ale w porównaniu z innymi 10-calowymi tabletami są najwyżej przeciętne.

Ładnie chodzi, szybko reaguje

Zintegrowany system operacyjny Android 4 działa bez zarzutu; w teście rzadko pojawiały się przeskoki – małe opóźnienia pojawiały się tylko przy kręceniu ekranem. W porównaniu z również wyposażonym w Androida 4 tabletem Acer Iconia Tab A510 Toshiba działa nawet odrobinę sprawniej. Uruchamianie aplikacji przebiega wzorowo: program pojawia na ekranie zaraz po jego otworzeniu. Nie zanotowaliśmy dłuższych przestojów nawet przy uruchamianiu aplikacji, które intensywnie obciążają pamięć.

Wykonanie nie pozostawia nic do życzenia: tył nie jest co prawda wykonany z aluminium, tak jak w Asusie Transformerze Infinity czy iPadzie, ale mimo wszystko czuć, że użyty materiał jest wysokiej jakości. Do tego nie jest tak podatny na zadrapania jak inne tablety. Dzięki szkłu Gorilla wyświetlacz jest lepiej zabezpieczony przed zadrapaniami i uszkodzeniami niż wiele innych konkurencyjnych tabletów.

Toshiba AT300-101: dzięki Androidowi 4 tablet reaguje błyskawicznie na wprowadzane komendy.

Toshiba AT300-101: dzięki Androidowi 4 tablet reaguje błyskawicznie na wprowadzane komendy.

Podsumowanie

AT300-101 Toshiby to bardzo dobry tablet, który stoi prawie na równi z iPad-em 2 firmy Apple. Jest wykonany najlepiej jak można, solidny, bardzo cienki i oferuje do tego dobre wyposażenie i akceptowalny czas pracy na baterii. System operacyjny działa całkowicie sprawnie, dlatego jest to jeden z niewielu tabletów z Androidem, które otrzymały w naszej ocenie obsługi ocenę „celujący”. AT300-101 jest zatem obecnie na rynku jednym z najlepszych tabletów z tym systemem. Jest też stosunkowo niedrogi, ponieważ kosztuje około 1700 zł.

Alternatywa

Porównywalną wydajność, znacznie lepszy czas pracy na baterii, ale trochę gorszy wyświetlacz oferuje Acer Iconia Tab A510. Również ma on Androida 4 i Tegrę 3, ale także więcej pamięci. Cena za niego wynosi około 1800 zł, zatem prawie tyle samo co za AT300-101. Zawsze można też rozważyć zakup iPada 2 (ZOBACZ PORÓWNANIE).

Toshiba AT300-101

Dobry 10,1-calowy tablet z wyświetlaczem z najwyższej półki, przekonującym wyposażeniem i pierwszej klasy wykonaniem, który błyskawicznie reaguje na wprowadzane komendy. Czas pracy akumulatora jest przeciętny.

PLUSY:

Wyświetlacz mało odbija światło
Dobre wykonanie
Szybko reagujący system Android

MINUSY:
Jedynie przeciętny czas pracy na baterii

14
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.