Twórca MPlayerX rezygnuje z Mac App Store

MPlayerX to bardzo popularny odtwarzacz plików wideo dla komputerów z systemem Mac OS X. Problem w tym, że kto zainstalował go przez App Store nie dostanie już żadnej aktualizacji.

Jedyną możliwością uaktualnienia oprogramowania z wersji 1.0.14 do 1.0.16 jest przejście na stronę

mplayerx.org

i pobranie pliku zip. Warto to zrobić, gdyż nowa wersja przynosi m.in. obsługę systemu Mountain Lion, wyświetlaczy Retina, a także dekodowania wideo z obsługą GPU.

Problem w tym, że nowa wersja będzie niedostępna dla użytkowników korzystających z App Store. Twórca programu tłumaczy, że od 1 czerwca każda aplikacja z App Store musi używać piaskownicy, czyli specjalnie wydzielonej części systemu. Wszystko dla bezpieczeństwa. Jednak to powoduje, że rozwijanie programu na zasadach Apple staje się niezwykle problematyczne. Twórca przygotował 6 różnych buildów aplikacji, jednak każda z wersji została ostatecznie odrzucona przez Apple.

Zaadaptowanie piaskownicy oznaczałoby znaczne zmniejszenie funkcjonalności MPlayerX. Jak podkreśla twórca – trzeba byłoby pożegnać się z automatycznym ładowaniem napisów, automatycznym odtwarzaniem kolejnego epizodu, czyli program stałby się kolejnym bezużytecznym klonem Quicktime X, co jest nie do zaakceptowania.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.