Windows 8 bez 30-dniowego okresu próbnego

Chciałbyś zainstalować Windows 8 na próbę i sprawdzić jak sprawuje się w porównaniu do twojego poprzedniego systemu? Nic z tego.

Windows 7 można było zainstalować, pominąć wprowadzenie klucza i dopiero po miesiącu kupić system operacyjny. Wprawdzie już podczas instalacji musieliśmy wybrać wersję systemu, którą później aktywujemy, ale mimo wszystko było to wygodne rozwiązanie.

Jednak wydaje się, że Microsoft nie był zadowolony z takiej opcji, bo Windows 8 wymaga aktywacji i podania klucza już podczas instalacji systemu. Jeżeli tego nie zrobimy – nie będziemy mogli korzystać z systemu.

Zapewne znajdą się chętni, którzy znajdą jakiś klucz w Sieci i w ten sposób ominą nowe ograniczenie Microsoftu. Jednak gdy system wykryje, że ma nielegalny klucz, tapeta zmieni się na czarną i będziemy co chwile informowani o fakcie posiadania nieoryginalnego systemu. Ponadto Windows 8 będzie restartował komputer równo co godzinę.

Istnieje jednak możliwość pobrania Windows 8 dla developerów w wersji 90-dniowej. Wystarczy mieć konto Live i udać się

pod ten adres

. Po instalacji mamy 10 dni na aktywację oraz 90 dni na testowanie, ale w tym czasie nowy Windows będzie odliczał czas do końca okresu testowego.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.