25 złotych miesięcznie za Office 2013. Zapłacisz tyle?

Poznaliśmy ceny abonamentu na nowy pakiet Microsoftu

Microsoft podał ceny nowego Office'a

Microsoft podał ceny nowego Office’a

Wiedzieliśmy, że Microsoft zaproponuje nowy system płatności za swój najnowszy pakiet biurowy Office 2013, ale nie znaliśmy dotąd konkretnych cen. Teraz możemy wam je przekazać. Nowy model subskrypcji zakłada możliwość płacenia co miesiąc lub za cały rok z góry. W (bezpośrednim) przeliczeniu na złotówki, miesięczny dostęp do Office 2013 kosztować nas będzie 26 złotych, zaś dostęp przez cały rok – 312 złotych.

To ceny za pakiet w wersji Home Premium, który zawiera wszystkie aplikacje (Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote i inne), 20 GB miejsca na dane w usłudze SkyDrive oraz 60 minut miesięcznie do wykorzystania przez Skype’a. Dodatkowo, w tym modelu płatności Microsoft zapewnia dostęp do oprogramowania na pięciu różnych komputerach i dla wielu osób (czyt. całej rodziny).

Ceny za wersję Small Business Premium są niewiele wyższe – 12,5 dolara miesięcznie lub 150 dolarów rocznie. Wersję tę także można instalować na pięciu różnych urządzeniach, ale dostępna może być tylko dla jednego pracownika.

Nowy Office będzie można także kupić w tradycyjny, jednorazowy sposób. Koszt to 220 dolarów za wersje Home i Business lub 400 dolarów za wersję Professional.