Aparat z najjaśniejszym na świecie obiektywem wśród kompaktów trafia do Polski

Nowy model posiada najjaśniejszy na świecie obiektyw (F1.4) spośród aparatów kompaktowych. Dzięki udostępnieniu pełnego sterowania manualnego, aparat jest idealną propozycją także dla ambitnych fotografów, którzy chcą mieć pełny wpływ na parametry ekspozycji. EX2F należy do rodziny aparatów Smart Foto z obsługą Wi-Fi.

Smart Foto EX2F nie tylko zapewnia wysoką jakość zdjęć i wideo, ale umożliwia też zdalne zapisywanie i udostępnianie obrazów za pomocą Wi-Fi. Lekka obudowa wykonana ze stopu magnezu w połączeniu z kompaktowym rozmiarem sprawia, że EX2F jest aparatem, który może być propozycją dla posiadaczy lustrzanek cyfrowych, którzy szukają bardziej poręcznego sprzętu do fotografowania. Łączność Wi-Fi umożliwia wygodne i bezpieczne zapisywanie zdjęć w komputerze lub w chmurze. Można też łatwo publikować zdjęcia w serwisach społecznościowych, albo wysyłać je pocztą e-mail prosto z aparatu. Użytkownicy przyzwyczajeni do pełnej kontroli, jaką zapewniają lustrzanki, mogą robić zdjęcia w formacie RAW. Dodatkowo Funkcja Mobile Link umożliwia przesyłanie zdjęć i filmów na smartfony bez potrzeby ich zmniejszania. Użytkownicy mogą również skorzystać z funkcji zdalnego wizjera (Remote Viewfinder), aby kadrować zdjęcia za pomocą ekranu smartfona.

Aparatem EX2F można sterować za pomocą przedniego pokrętła oraz dwóch pokręteł kół nastaw, które pozwalają na łatwe przełączanie parametrów i trybów. Dobra jakość zdjęć, jaką obiecuje Samsung, ma być zasługą matrycy BSI CMOS 1/1,7″ o rozdzielczości 12 megapikseli.

Możliwość nagrywania filmów w trybie 1080p/30fps zapewniać powinna przyzwoitą jakość obrazu i umożliwia rejestrowanie wideo nadającego się do oglądania na telewizorach Full HD. Dzięki funkcji Dual Capture, EX2F pozwala też na jednoczesne rejestrowanie wideo i zdjęć o rozdzielczości 12 megapikseli, więc każdą scenę można uwiecznić zarówno na fotografii, jak i na filmie.

Najjaśniejszy na świecie obiektyw aparatu kompaktowego

Szerokokątny, 24-milimetrowy obiektyw F1.4 aparatu EX2F składa się z jedenastu elementów w dziewięciu grupach, w tym z czterech soczewek asferycznych i dwóch soczewek o wysokim współczynniku załamania światła. Obiektyw w aparacie został wyposażony w filtr Neutral Density (ND), który zapewnia większą kontrolę nad czasem ekspozycji w różnych warunkach i pozwala uniknąć prześwietlonych zdjęć. Umożliwia też fotografowanie z bardzo małą głębią ostrości, co pozwala wyodrębniać obiekty z tła w celu tworzenia udanych portretów. Aby obraz był bardziej klarowny, EX2F oferuje również podwójną stabilizację obrazu (optyczną i cyfrową), która minimalizuje efekt drżenia ręki – zwłaszcza podczas robienia zdjęć w słabym świetle.

Sugerowana cena detaliczna aparatu Samsung Smart Foto EX2F w Polsce wynosi 2099 zł brutto.

0
Źródło: Samsung
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.