EOS 6D – pełna klatka i WiFi w nowej lustrzance Canona

W grudniu na rynek trafi nowa, pełnoklatkowa lustrzanka firmy Canon, oferująca pełnoklatkowy sensor CMOS o rozdzielczości 20 Megapikseli.

EOS 6D ma być przystępnym cenowo narzędziem dla profesjonalistów – to najmniejsza, najlżejsza i najtańsza pełnoklatkowa lustrzanka, jaką kiedykolwiek stworzył Canon. Urządzenie trafi na rynek w grudniu, a kosztować będzie 2099 dolarów, czyli będzie o 1400 dolarów tańsza od modelu 5D Mark III. Nowa lustrzanka waży 690 gramów, więc jest także o 20 procent od niego lżejsza. 6D jest również pierwszym modelem z serii EOS, który będzie wyposażony w moduł WiFi, co pozwoli na kooperację ze smartfonem czy bezpośrednie ładowanie zdjęć do Internetu.

W środku znajdziemy natomiast 20-megapikselową matrycę CMOS, procesor obrazu Digic 5+ oraz 3-calowy ekran LCD o rozdzielczości 1,04 miliona pikseli. Aparat wykona zdjęcia seryjne z prędkością 4,5 klatki na sekundę, zdjęcia w trybie HDR oraz filmy w rozdzielczości 1080p przy 30 fps-ach. Wbudowany mikrofon zapewni dźwięk stereo.

Za 2899 dolarów dostępny będzie Canon EOS 6D wraz z obiektywem 24-105mm. Za 2099 dolarów samo body.

0
Źródło: Canon
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.