Gala, nowy menadżer okien systemu Luna OS

Z racji, że Luna OS ma tak znacznie różnić się od tego, co znamy z Ubuntu, openSUSE, czy Fedory – wymaga przepisania większości aplikacji. Twórcy pracują nad tym intensywnie i co chwile pokazują kolejne nowości. Tym razem czas na menadżer okien.

Najnowszy projekt grupy Elemenetary to menadżer okien o nazwie Gala, który zostanie użyty w najnowszej wersji systemu –

Luna OS

. Twórcy podkreślają, że w nowym menadżerze niemal wszystko jest animowane i jednocześnie bardzo responsywne oraz dopracowane. Nowe okna pojawiają się szybko, zamykają płynnie i maksymalizują gładko.

Gala wprowadza m.in. wygładzanie rogów okien, co dotąd nie było możliwe. Ponadto pojawiły się cienie, a zmiana rozmiaru okna odbywa się bardzo płynnie i w czasie rzeczywistym.

Twórcy zadbali również o porządek na pulpitach, pomiędzy którymi można łatwo się przełączać i równie łatwo przenosić aplikacje. Całość faktycznie robi bardzo dobre wrażenie, działa niesamowicie płynnie i… do bólu przypomina najlepsze funkcje Mac OS X połączone z najlepszymi funkcjami Windows 7 (np. przypinanie okien do boków ekranu).

Mamy nadzieję, że ani Apple ani Microsoft nie ukrócą życia nowego systemu pozwami sądowymi. Więcej informacji, zrzutów ekranów i filmów znajdziecie

na oficjalnym blogu

.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.