Google szantażował Acera „dla jego dobra”

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy was o żądaniach, jakie wystosował Google wobec Acera. Oświadczył on, że w momencie, w którym Acer zaprezentuje na rynku smartfon z systemem Aliyun, zerwie on z nim wszystkie umowy. Teraz Google tłumaczy przyczyny tak brutalnej decyzji.
Aliyun

Aliyun

Wygląda na to, że Alibaba nie ma co liczyć na popularność swojego zbudowanego na bazie Androida systemu Aliyun. Smartfony Acera z tym systemem miały podbić rynek chiński tak, jak Kindle Fire podbił amerykański. Google jednak zniszczył te plany, oświadczając Acerowi, że w momencie, w którym zacznie sprzedawać urządzenia z systemem firmy Alibaba, zerwie wszystkie umowy licencyjne dotyczące własności intelektualnej i usług Google dowiązanych do Androida. Google zdecydował się wydać oświadczenie.

Kompatybilność jest sercem ekosystemu Androida i zapewnia równy poziom doświadczenia dla deweloperów, producentów sprzętu i konsumentów. Niekompatybilne wersje Androida, takie jak Aliyun, osłabiają ekosystem. Wszyscy członkowie Open Handset Alliance zobowiązali się do tworzenia jednej platformy androidowej i do niedostarczania niekompatybilnych urządzeń androidowych. To, rzecz jasna, nie zakazuje członkom OHA dołączania do konkurencyjnych ekosystemów — czytamy w oświadczeniu Google’a.

Innymi słowy, Google nie ma problemu z tym, że Acer może zaprezentować smartfon z konkurującym z Androidem systemem, takim jak Windows Phone. Nie akceptuje jednak „niekompatybilnej wersji Androida”, mimo iż sam system miał być wolny i otwarty, umożliwiający wszelkie modyfikacje.

0
Źródło: Marketing Land
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.