HTC i Microsoft prezentują pierwsze telefony z Windows Phone 8

Smartfony te mają nowy system operacyjny Windows Phone 8 i wyróżniają się oryginalnym wzornictwem, dźwiękiem o jakości studyjnej z techniką Beats Audio oraz aparatem fotograficznym i kamerą.

Połączenie nowych telefonów HTC Windows Phone 8X i 8S z naszą marką jest dużym osiągnięciem obu firm — powiedział Steve Ballmer, prezes zarządu Microsoft. –

Wspólnie pragniemy zaoferować klientom przejrzysty wybór i naprawdę wyjątkowe doświadczenia. Z dużym zadowoleniem kontynuujemy naszą wieloletnią współpracę na nowym, wyższym poziomie

.

System Windows Phone 8 zainspirował nas do stworzenia smartfonów, które nadadzą tej platformie kultowy kształt i osobowość, na jaką zasługuje — powiedział Peter Chou, prezes zarządu HTC Corporation. –

Wyraźnie widać, że system Windows Phone stał się jednym z najbardziej liczących się ekosystemów dla urządzeń mobilnych, zdolnym konkurować z każdą inną platformą systemową dla smartfonów na świecie.

HTC zaprojektował Windows Phone 8X i 8S tak, by połączyć to, co wirtualne z tym, co fizyczne, wykorzystując w tym celu trzy wymiary oparte na czystym i uniwersalnym stylu aktywnych kafelków systemu Windows Phone. Windows Phone 8X i 8S autorstwa HTC mają ciekawy kształt z efektownym zwężeniem, dzięki czemu w dotyku mają sprawiać wrażenie jeszcze cieńszych.

Barwy są integralnym elementem systemu Windows Phone, dlatego HTC prezentuje nowe telefony w ciekawych kolorach z matowym wykończeniem. Windows Phone 8X będzie dostępny w zróżnicowanej palecie, w której znajdą się: kalifornijski błękit, grafitowa czerń, płomienna czerwień i świetlisty żółty. HTC Windows Phone 8S będzie natomiast dostępny w kolorach: domino, czerwonym fiesta, atlantyckim błękicie i szarym.

HTC wprowadza po raz pierwszy obiektyw przedni o matrycy 2,1 megapiksela, przesłonie f/2.0 i bardzo szerokim kącie widzenia 88°, który pozwala objąć jednocześnie nawet cztery osoby. Obiektyw ten umożliwia również nagrywanie wideo w rozdzielczości 1080p. Tylny aparat ma matrycę 8 megapikseli CMOS z podświetleniem (BSI), co poprawia jakość zdjęcia robionego przy słabym oświetleniu, przesłonę f/2.0, obiektyw 28 mm i dedykowany procesor obróbki obrazu. Fizyczny przycisk migawki umożliwia szybkie i spontaniczne wykonywanie zdjęć i nagrywanie wideo, nawet gdy telefon jest zablokowany.

Dostępna wyłącznie w telefonach HTC technika Beats Audio zapewniać ma autentyczny dźwięk o studyjnej jakości. HTC Windows Phone 8X z Beats Audio oferuje również wzmacniacze dźwięku, zintegrowane z wyjściem audio 3,5 mm i głośnikami, które pogłaśniają sygnał audio niezależnie od tego, czy użytkownik odtwarza muzykę, gra w grę czy ogląda wideo.

HTC Windows Phone 8X ma ekran typu super LCD 2 o przekątnej 4,3 cala i rozdzielczości HD, chroniony przed codziennymi uszkodzeniami i zadrapaniami dzięki powłoce z lekkiego szkła Gorilla Glass 2. Proces optycznej laminacji zmniejsza refleksy i odbicia, zapewniając widoczność szczegółów. HTC Windows Phone 8S ma natomiast jasny ekran super LCD o przekątnej 4 cale ze szkłem Gorilla Glass, dzięki któremu aktywne kafelki Windows Phone oraz wszystkie wiadomości i zdjęcia mają być wyświetlane klarownie i żywymi kolorami.

HTC Windows Phone 8X i 8S umożliwiają zabranie ze sobą ulubionej muzyki, filmów i zdjęć w każdą podróż. Dzięki Windows Phone Store i Xbox Live można łatwo uzyskać dostęp do najnowszych nagrań wideo, muzyki i gier z każdego miejsca.

HTC Windows Phone 8X i 8S będą dostępne od listopada u ponad 150 operatorów w ponad 50 krajach. Stany Zjednoczone: AT&T, T-Mobile i Verizon Wireless; Europa: Orange, O2, MTS, Three UK, T-Mobile, Vodafone, Turkcell i Avea; Azja Pacyficzna: Chunghwa Telecom, Optus, Singapore Telecommunications Group, Smartone, Telstra i Vodafone Australia.

0
Źródło: HTC
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.