Jest pierwszy test porównawczy aparatu w Lumii 920. Nokia zostawia konkurencję w tyle!

Nokia zaprosiła dziennikarzy z The Verge, by sami sprawdzili jak spisuje się aparat cyfrowy w technologii PureView w telefonie Lumia 920.

Przedstawiciele fińskiego producenta oraz dziennikarze z The Verge udali się w tym celu do Central Parku, gdzie porównali jakość wykonywanych zdjęć w nocy z kilku smartfonów. Do pojedynku stanęły m.in. iPhone 4S, Galaxy S III oraz HTC One X i wszystkie z kretesem poległy w porównaniu z Lumią 920, co zaobserwować możecie sami na powyższych zdjęciach.

Przy wykonywaniu zdjęć w normalnych trybach, u wszystkich konkurentów Lumii ekspozycja jest bardzo ciemna. Smartfon z Finlandii poradził sobie świetnie – niemal cały plan jest doświetlony, szumy są stosunkowo niewielkie, artefaktów jest niewiele, a ostrość jest zadowalająca.

Dodać należy, że zarówno Galaxy S III, jak i HTC One X bardzo dobrze poradziły sobie w trybie nocnym (bez flesza), choć znacznie gorzej od nowej Lumii.

Warto także wspomnieć o tym, iż Nokia nie pozwoliła dziennikarzom na nakręcenie filmu z osławionym OIS-em, twierdząc iż funkcja stabilizacji nie jest jeszcze gotowa. Ciekawe, czy Nokia zdąży ją przygotować, zważywszy na fakt, że premiera już w październiku.

Cały test (w tym film i zdjęcia z innych smartfonów) w The Verge.

0
Źródło: The Verge
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.