We are Anonymous. We are Legion. We do not forgive. We do not forget. Expect us.

„Przywódca” Anonimowych aresztowany

Amerykańskie władze chwalą się sukcesem

Barrett Brown nie do końca taki anonimowy

Barrett Brown nie do końca taki anonimowy

31-letni Barret Brown został aresztowany i doprowadzony na przesłuchanie do agencji FBI – tłumaczy Carmen Castro z biura szeryfa w Dallas. Władze nie podają jednak oficjalnej przyczyny zatrzymania hakera, a Federalne Biuro Śledcze na razie milczy w tej sprawie. Kancelaria Leiderman Devine, która na swoim koncie twitterowym poinformowała, iż będzie bronić pana Browna przed sądem, wspomniała także o tym, że 31-latek został zatrzymany pod zarzutem składania gróźb agentowi federalnemu. Niedawno umieścił on w Internecie filmik zatytułowany „Dlaczego zamierzam zniszczyć agenta FBI Roberta Smitha”. Brown sam w filmiku przyznał, że z pewnością pójdzie do więzienia, a do tego użył słów powszechnie uważanych za groźby: „Życie Roberta Smitha jest skończone”.

Anonimowi potępiali Browna za korzystanie ze swojego prawdziwego nazwiska, a także za kreowanie się na lidera grupy, która chce uchodzić za nieuformowany byt, bez wyraźnych przywódców.

Policja we współpracy z różnymi agencjami aresztowała wielu członków Anonimowych. Grupa ciągle działa, atakując m.in. strony brytyjskiego rządu, a ostatnio strony rządowe Kambodży, za aresztowanie i wydanie Szwedom współtwórcy The Pirate Bay.