„Przywódca” Anonimowych aresztowany

Okrzyknięty przez samego siebie liderem Anonimowych, Barrett Brown został aresztowany przez strażnika Teksasu.
Barrett Brown nie do końca taki anonimowy

Barrett Brown nie do końca taki anonimowy

31-letni Barret Brown został aresztowany i doprowadzony na przesłuchanie do agencji FBI – tłumaczy Carmen Castro z biura szeryfa w Dallas. Władze nie podają jednak oficjalnej przyczyny zatrzymania hakera, a Federalne Biuro Śledcze na razie milczy w tej sprawie. Kancelaria Leiderman Devine, która na swoim koncie twitterowym poinformowała, iż będzie bronić pana Browna przed sądem, wspomniała także o tym, że 31-latek został zatrzymany pod zarzutem składania gróźb agentowi federalnemu. Niedawno umieścił on w Internecie filmik zatytułowany „Dlaczego zamierzam zniszczyć agenta FBI Roberta Smitha”. Brown sam w filmiku przyznał, że z pewnością pójdzie do więzienia, a do tego użył słów powszechnie uważanych za groźby: „Życie Roberta Smitha jest skończone”.

Anonimowi potępiali Browna za korzystanie ze swojego prawdziwego nazwiska, a także za kreowanie się na lidera grupy, która chce uchodzić za nieuformowany byt, bez wyraźnych przywódców.

Policja we współpracy z różnymi agencjami aresztowała wielu członków Anonimowych. Grupa ciągle działa, atakując m.in. strony brytyjskiego rządu, a ostatnio strony rządowe Kambodży, za aresztowanie i wydanie Szwedom współtwórcy The Pirate Bay.

0
Źródło: Reuters
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.