Na zmianie złącza, Apple zarobi co najmniej 100 milionów dolarów

Jeśli korzystacie z mobilnych urządzeń Apple, zapewne już wiecie, że do gry wchodzi zupełnie nowe złącze - lightining.
Nowe mniejsze złącze nie pasuje do starszych iPhone'ów

Nowe mniejsze złącze nie pasuje do starszych iPhone’ów i iPodów

To oznacza, że posiadacze starszego sprzętu, ze starszym złączem nie będą w stanie podłączyć najnowszych akcesoriów do swojego sprzętu. Chyba, że… wydadzą pieniądze na przejściówkę, o której Apple oczywiście nie zapomniało. Podobnie zrobią zapewne wszyscy ci, którzy kupią nowy iPhone 5, ale nie będą chcieli pozbyć się akcesoriów, gromadzonych dotychczas przy zakupach starszych produktów Apple. Nowe złącze to także doskonała okazja do wymiany stacji dokujących – te starsze, nawet z przejściówką, będą miały problem z pomieszczeniem nowego iPhone’a. A przypomnijmy, że nowe złącze lightning otrzymały także nowe iPody – touch i nano.

Łącznie Apple na tym biznesie może zarobić co najmniej 140 milionów dolarów, przewiduje Michael Morgan z ABI Research. Według niego, tylko do końca tego roku Apple sprzeda 47 milionów iPhone’ów 5.

0
Źródło: Mashable
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.