Nieduży zestaw bezprzewodowego HDMI za 489 złotych

Gigabyte SkyVision WS100

Gigabyte dodaje do swojej oferty SkyVision WS100 – bezprzewodowy transmiter HDMI. Urządzenie jest w pełni zgodne ze standardem WHDI 1.0, który oferuje bezprzewodową transmisję danych w paśmie 5 GHz z prędkością do 3 Gb/s i przy opóźnieniu nieprzekraczającym 1 ms. Pozwala to na bezproblemowe przesyłanie nieskompresowanego obrazu wideo w rozdzielczości 1080p oraz dźwięku przestrzennego w formacie 5.1, zapisanego z częstotliwością próbkowania do 48KHz/24 Bit.

SkyVision WS100 składa się z dwóch elementów – kompaktowego nadajnika, gabarytami przypominającego pamięć przenośną oraz niewiele większego odbiornika. Zestaw taki umożliwia bezprzewodową transmisję obrazu na dystansie do 10 metrów. Sama instalacja WS100 jest prosta i nie powinna sprawić kłopotów nawet użytkownikom mniej zaawansowanym w kwestiach technicznych.

Nadajnik podłączamy za pomocą złącza HDMI do źródła sygnału, np. komputera, laptopa, tabletu czy konsoli. Odbiornik również podpinamy przez złącze HDMI do telewizora lub projektora. Kolejny etap to szybka synchronizacja (wciśnięcie odpowiedniego przycisku na nadajniku) i SkyVision WS100 jest gotowy do pracy.

Dodatkowo, przy przesyłaniu obrazu z komputera, telewizor lub projektor traktowany jest jak drugi monitor. Dzięki temu zyskujemy możliwość wyboru trybu pracy – klonowanie lub rozszerzenie ekranu. Wybranie drugiej opcji pozwala jednej osobie pracować przy komputerze, podczas gdy reszta domowników będzie w tym samym czasie oglądała film na dużym ekranie.

Sugerowana cena detaliczna transmitera SkyVision WS100 to 489 złotych.