Nowa, pofalowana klawiatura Microsoftu dla Windows 8

Microsoft Sculpt Comfort Keyboard, wspomagać ma ergonomię i produktywność pracy za pomocą pomysłowego designu.

Badania przeprowadzone przez Microsoft Hardware wykazują, że spacja stanowi najczęściej używany klawisz na wszelkiego rodzaju klawiaturach – osoby pracujące przy komputerze średnio naciskają ją każdego dnia ok. 650 razy. Właśnie dlatego w nowej klawiaturze Microsoft zdecydowano się na powiększenie tego właśnie klawisza – jego zwiększona powierzchnia ma poprawić celność uderzeń. Jednocześnie, w trakcie przeprowadzania badań, ustalono, że ok. 90% ludzi do naciskania Spacji używa prawego kciuka, celując tym samym w prawą część klawisza – oznacza to, że lewa część jest naciskana bardzo rzadko. Dlatego właśnie projektanci z grupy Microsoft Hardware postanowili zagospodarować tę nieużywaną przestrzeń i umieścić w niej klawisz Backspace, trzeci po wspomnianej już Spacji i literze „e”, najczęściej używany przycisk na klawiaturze.

Na tych zmianach jednak nie koniec. Sculpt Comfort Keyboard zaprojektowana została według layoutu Contour Curve, co oznacza, że składane nóżki do zmiany kąta nachylenia klawiatury umieszczone są w jej przedniej części, a ich rozłożenie wspomaga naturalne ułożenie nadgarstków. Ponadto urządzenie cechuje się typowym dla klawiatur ergonomicznych Microsoft wybrzuszeniem w środkowej części – to kolejny element sprzyjający zachowaniu jak najbardziej komfortowej pozycji dłoni podczas pisania. Finalnym dodatkiem zwiększającym wygodę, jest odczepiana podpórka pod nadgarstki – przypięta stymuluje ułożenie nadgarstków, odpięta zmienia design klawiatury, nadając jej minimalistycznego, kompaktowego wyglądu.

Sculpt Mobile Keyboard, wyposażona została w klawisze szybkiego dostępu do obsługi Windows 8 – umożliwiają one natychmiastową obsługę funkcji szukania, dzielenia się plikami, ustawień, ekranu Startu i innych.

Sculpt Comfort Keyboard będzie dostępna od 3 października 2012 roku. Objęta zostanie trzyletnią, ograniczoną gwarancją producenta. Cena wyniesie 189 PLN.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.