Wieko obudowy w modelu 13,3-calowym zostało pokryte błyszczącym szkłem

Ultrabooki Acer S7 – ekrany dotykowe, Windows 8 i żywotne baterie

Acer Aspire S7

Wieko obudowy w modelu 13,3-calowym zostało pokryte błyszczącym szkłem

Wieko obudowy w modelu 13,3-calowym zostało pokryte błyszczącym szkłem

Oficjalna, rynkowa premiera Windows 8 coraz bliżej, więc nie dziwi fakt pojawiania się coraz większej liczby notebooków, opartych właśnie na nowym systemie Microsoftu. Tym raz dołącza Acer ze swoją nową serią ultrabooków – Aspire S7. Dostępne będą dwa urządzenia – z 13,3 oraz 11,6-calowym wyświetlaczami dotykowymi z 10-punktowym multitoouchem i rozdzielczością 1920 x 1080 pikseli, czyli Full HD. Obsługę dotykiem ułatwia nowy interfejs Acer Ring zapewniający szybki dostęp do przeglądarki internetowej, odtwarzania muzyki oraz wyświetlania zdjęć, filmów i dokumentów, natomiast nowa funkcja rozpoznawania gestów Edge Gesture ułatwia sterowanie.

Wyświetlacz większego modelu można otworzyć na płasko, co pozwala na łatwiejsze oglądanie multimediów w kilkuosobowej grupie. Akumulator w 13,3-calowym modelu wystarcza nawet na 12 godzin, natomiast w modelu 11,6 na 9 godzin pracy. Oznacza to, że z ultrabooka można swobodnie korzystać przez cały dzień, pracując oraz odtwarzając multimedia.

Ultrabooki z serii S7 są też wyposażone w klawiaturę z podświetleniem, którego intensywność jest automatycznie dostosowywana do oświetlenia zewnętrznego.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News