Nowy, czterordzeniowy Qualcomm Snapdragon S4 Play

Qualcomm przedstawia czterodzeniowe wersje swoich procesorów Snapdragon S4, które dotąd obecne były na rynku w postaci dwurdzeniowej.
Qualcomm prezentuje nowe Snapdragony

Qualcomm prezentuje nowe Snapdragony

Firma Qualcomm

przedstawiła dzisiaj dwa nowe mobilne procesory

Snapdragon

S4: MSM8225Q

i

MSM8625Q. Nowe procesory należą do serii Snapdragon

S4 Play, zoptymalizowanej na potrzeby użytkowników smartfonów. Producenci mogą teraz wybierać spośród dwu- i czterordzeniowych procesorów

Snapdragon S4 Play, które oferują wsparcie dla niskonapięciowej pamięci LPDDR2 i sprawdzą się zarówno w smartfonach o podstawowych funkcjach, jak i w bardziej zaawansowanych urządzeniach wykorzystujących większą przepustowość danych, oferujących wyższą rozdzielczość ekranu, umożliwiających nagrywanie filmów w jakości HD oraz zapewniających lepsze wrażenia z użytkowania. Oferowana łączność to UMTS, LTE brak.

Oba procesory

będą gotowe do

testów konsumenckich

do końca

2012 roku, a

ich oczekiwane dostawy do urządzeń komercyjnych planowane są na pierwszy kwartał 2013 roku.

Oprócz tego, Qualcomm zapowiedział nową, dwurdzeniową platformę Snapdragon S4 Plus MSM8930, która oferuje wsparcie dla wszystkich chińskich operatorów, a dodatkowo posiada zintegrowany modem LTE.

0
Źródło: Qualcomm
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.