Nowy iPod Nano to kopia… Samsunga z 2007 roku?

Podobieństwa są wyraźnie zauważalne, choć jeden produkt pochodzi z 2007 roku, a drugi został właśnie zapowiedziany.
Produkty w celach poglądowych zostały przeskalowane

Mowa o odtwarzaczu muzycznym firmy Samsung, którego premiera miała miejsce w 2007 roku. Porównując z nim najnowszy iPod Nano siódmej generacji, możemy dojść do wniosku, że Apple co najmniej mogło się inspirować produktem koreańskiego producenta, przy projektowaniu swojego odtwarzacza. Z drugiej strony nowy iPod Nano można uznać za większą wersję modelu szóstej generacji, który ma podobny design, ale jest mniejszy, ma mniejszy ekran i nie posiada przycisku „home”, zapożyczonego z iPhone’a. W dodatku odtwarzacz Samsunga wygląda dość podobnie do iPoda mini z 2004 roku, ale ma większy ekran i znacznie mniejszy fizyczny przycisk.

Niektórzy dopatrują się podobieństwa nowych iPodów Nano do konstrukcji zaproponowanej przez Nokię w smartfonach Lumia. I tu też z pewnością jest trochę prawdy, ale z drugiej strony Nokia mogła inspirować się także wyglądem szóstej generacji iPoda…

Konkluzja? Wszystko do siebie jest podobne, ale to chyba nic złego, dopóki podoba się to potencjalnym klientom.

0
Źródło: Business Insider
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.