Nie potrzeba geniusza by zobaczyć, który smartfon jest bardziej wytrzymały

Pierwsze testy iPhone’a 5 sfałszowano! Wcale nie jest najszybszy.

Galaxy S III wciąż na tronie

Nie trzeba geniusza, by stwierdzić, że wyniki zostały sfałszowane

Nie trzeba geniusza, by stwierdzić, że wyniki zostały sfałszowane

Niczym Ziemia słońce, obiegła wczoraj Internet informacja o tym, jakoby dwa rdzenie w najnowszym iPhone’ie 5 były wydajniejsze od czterech rdzeni, znajdujących się w Samsungu Galaxy S III. Jako dowód przedstawiono wyniki benchmarku Geekbench, w których iPhone 5 miał uzyskać 1601 punktów, zaś wspomniany produkt koreańskiego producenta – 1560 punktów.

Problem w tym, że na stronie internetowej Geekbench Browser nie ma najmniejszej wzmianki o najnowszym produkcie Apple, a wszystkie dane były aktualizowane 2 godziny temu. To nie wszystko – według podawanych wczoraj informacji, Galaxy S III uzyskał prawie 200 punktów mniej, niż w rzeczywistości. Oficjalna strona benchmarku podaje bowiem wynik 1736 punktów dla czterordzeniowego Galaxy S III.

Nawet jeśli komuś nieoficjalnie udało się przetestować iPhone 5 i uzyskał on 1601 punktów, to i tak nowy smartfon Apple nie jest szybszy od czterordzeniowego Galaxy S III. Nie jest także szybszy od tabletu Nexus 7 z czterordzeniową Tegrą 3.

Z ostatecznymi osądami zaczekajmy więc na oficjalne benchmarki. Te pojawią się zapewne dopiero wtedy, gdy iPhone 5 fizycznie trafi na rynek.

Wyniki Geekbench znajdziecie tutaj.