Samsung, zanim wykoncypował własne wzornictwo, również wolał inne od androidowego

Samsung nie wierzy amerykańskiemu sądowi, chce powtórzenia procesu z Apple’em

Składa odpowiednie wnioski

Niekończąca się opowieść o podobieństwach tych dwóch smartfonów

Niekończąca się opowieść o podobieństwach tych dwóch smartfonów

– Nowy proces powinien być ustanowiony w imię sprawiedliwości – twierdzi firma Samsung, która właśnie złożyła stosowne dokumenty w amerykańskim sądzie, który niedawno potwierdził roszczenia firmy Apple odnośnie naruszenia patentów przez koreańskiego producenta. Według Samsunga, proces nie był sprawiedliwy, począwszy od nierównego traktowania obu firm przez sędziego (m.in. w sprawie przyznawanych przerw, odrzucania i dopuszczania zeznań świadków kluczowych dla obrony).

Reklama

Koreański producent podnosi także fakt niezdecydowania ławy przysięgłych w przypadku „patentu 915”. Ława uznała, że smartfony Ace, Intercept i Replenich nie naruszają patentu o nr 915, ale pozostałe urządzenia owszem. Samsung twierdzi natomiast, że wszystkie te urządzenia posiadają ten sam system operacyjny i nie może być tak, że jedne naruszają patent dotyczący oprogramowania, a inne nie, skoro mają identyczne oprogramowanie.

Samsung uważa również, że „żadna rozsądna ława” nie uznałaby patentów na design Apple’a z prostej przyczyny – są to zbyt ogólne i funkcjonalne, więc nie powinny podlegać ochronie.

Cała sprawa może zakończyć się dopiero w Sądzie Najwyższym Stanów Zjednoczonych. Czy Samsung według was ma szanse?