Sony DSC-RX1: pełnoklatkowy, 24-megapikselowy kompakt

Sony Cyber-shot DSC-RX1 to pierwszy na świecie aparat kompaktowy z pełnoklatkowym (35 mm) przetwornikiem obrazu o efektywnej rozdzielczości 24,3 megapiksela.

Nowy aparat Cyber-shot DSC-RX1 waży zaledwie 482g (z akumulatorem i kartą pamięci), a jest wyposażone w pełnoklatkowy (35mm) przetwornik obrazu Exmor CMOS o efektywnej rozdzielczości 24,3 Megapiksela oraz jasny (f/2), stałoogniskowy obiektyw. Duże wymiary elementu światłoczułego ułatwiają uzyskanie szerokiego zakresu czułości ISO, który w modelu RX1 wynosi od 100 do 25 600. Dodatkowo, w trybie rozszerzonym czułość można obniżyć do ISO 50, a dzięki funkcji wieloklatkowej redukcji szumów zwiększyć do odpowiednika ISO 102400. W tym drugim przypadku aparat Cyber-shot RX1 nawet w bardzo słabo oświetlonych miejscach ma pozwolić na wykonanie z ręki naturalnie wyglądających zdjęć o niskim poziomie szumów — bez włączania lampy błyskowej.

Do nastawiania ostrości i przysłony można użyć dedykowanych pierścieni na obiektywie. Z przodu aparatu umieszczono specjalne pokrętło, podobne do występującego w lustrzankach. U góry korpusu znajdziemy natomiast ergonomicznie umieszczone pokrętła kompensacji ekspozycji i wyboru trybu pracy. Na obudowie są również dwa łatwo dostępne przyciski: funkcji użytkownika i blokady AEL.

RX1 rejestruje także filmy Full HD. Do wyboru są różne progresywne tryby zapisu, w tym 50p/60p i 25p/24p. Ten ostatni nadaje codziennym scenom wygląd materiału z kamery używanej do produkcji kinowych. Przy nagrywaniu filmów, aparat pozwala na wybór pełnego zestawu trybów ekspozycji PASM.

Aparat wyposażono także w nową stopkę Multi Interface przeznaczona do współpracy z oferowaną oddzielnie lampą błyskową, wizjerem elektronicznym, wizjerem optycznym itp.

Nowy, pełnoklatkowy cyfrowy aparat kompaktowy Sony Cyber-shot RX1 będzie dostępny w Europie od grudnia 2012r.

0
Źródło: Sony
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.