Świat biznesu, rozczarowany iPhone 5, patrzy w kierunku Windows 8

iPhone 5 nie spełnił niektórych pokładanych w nim nadziei.

iPhone 5

iPhone 5

Redakcja ZDNet skontaktowała się z 200 szefami korporacji, by poprosić ich o komentarz w sprawie iPhone’a 5. Odpowiedzi były, co najmniej, zdumiewające. Tak jak zainteresowanie nowym telefonem Apple’a jest spore, a niektórzy wręcz chcą go od razu kupić jak tylko się pojawi w sprzedaży, tak pojawiło się dużo sceptycznych głosów na jego temat.

Nowy iPhone raczej nie będzie moim kolejnym osobistym urządzeniem. Czekam na telefony z Windows 8 i Windows Surface, zanim ostatecznie się zdecyduję w co mam zainwestować — mówi Adam Gerrard z LateRooms.

Uczciwie rzecz ujmując, znacznie bardziej jestem podekscytowany Windows 8 Mobile i Surface. Wszystkie trzy platformy – PC, tablet i smartfon – na tym samym kernelu, z Active Directory i powiązanymi usługami, to niesamowity potencjał — mówi Shawn Beighle z The International Republican Institute.

Chcemy sprawdzić możliwości tabletów i telefonów z Windows 8 w nadchodzącym roku. Wierzymy, że będą bardziej przyjazne jeżeli chodzi o korporacyjne zastosowania, aczkolwiek wstępne wyniki badań sugerują, że najprawdopodobniej wciąż będziemy potrzebowali dodatkowej infrastruktury, by również zarządzać tymi urządzeniami. Lepiej będą pasować do środowiska korporacyjnego, zwłaszcza jeżeli chodzi o zarządzanie plikami, co iOS nie robi za dobrze — twierdzi Dale Huhtala z Service Alberta.