Co Bill Gates sądzi o Windows 8?

"To przełomowy produkt" - w ten sposób rozpoczyna swój wywód o najnowszym systemie operacyjnym Microsoftu, wieloletni CEO a obecnie największy udziałowiec firmy.
Bill Gates o Windows 8

Bill Gates o Windows 8

W dość krótkiej, aczkolwiek niezwykle treściwej rozmowie, Bill Gates odnosi się nie tylko do systemu operacyjnego Windows 8, który według niego jest niezwykle ważnym, wręcz przełomowym produktem dla firmy z Redmond, ale także do mobilnego OS-u Windows Phone 8 oraz wchodzącego na rynek tabletu Microsoft Surface.

Mówiąc o Windows 8, Gates zauważa, że Microsoft próbuje zmiksować wszelkie możliwe sposoby wprowadzania danych do komputera – mowę, kamerę, dotyk i te bardziej tradycyjne metody.

Gates zwraca także uwagę na głęboką integrację nowego systemu z mobilnym OS-em, Windows Phone 8. To nie tylko ten sam interfejs, ale także dzielenie się aplikacjami, usługami. – Właściwie to jedna platforma – tłumaczy do niedawna najbogatszy człowiek świata.

O nowym tablecie Surface, którego Gates jest jednym z pierwszych posiadaczy, mówi tak: on ucieleśnia taką oto ideę – czy możesz mieć jeszcze lepszy tablet i jednocześnie mieć to, czego oczekujesz od PC?

Filantrop oczywiście nie wymienił z nazwy, od którego z tabletów Surface ma być według niego lepszy, ale chyba wszyscy się tego domyślamy.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.